Company Logo

slide 1 slide 2 slide 3

Випадкове зображення

dscn4698.jpg

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
62
280
1277
5484
386839
192.168.0.146

Зараз на сайті

На сайті 7 гостей та немає учасників

Share

Історія Баратівської сільської бібліотеки-філії КЗ "Новобузька ЦБС"

 

Історія Баратівської сільської бібліотеки-філії КЗ "Новобузька ЦБС"

У 1951 році у селі Баратівка було створено першу бібліотеку, яку розмістили у колишньому приміщенні правління колгоспу «Сталінський шлях».

Першим лектором - завідуючим колгоспною бібліотекою працював більше 10 років мешканець Баратівки Василь Семенович Горб, що закінчив Херсонський  бібліотечний  технікум.

За словами самого В.С.Горба, книжковий фонд становив 1 000 екземплярів, а через рік, у 1952-му він збільшився до 2 500 примірників, тоді бібліотека обслуговувала в середньому 500 читачів.

За роки роботи В.С. Горба у бібліотеці правлінням колгоспу  було організовано безліч культурно-масових робіт та заходів для поліпшення  організації дозвілля колгоспників. Проводилися лекції, тематичні читання і не тільки в самому приміщенні бібліотеки, а й безпосередньо на виробничих ділянках, в будинку тваринників та механізаторів. За його редакцією подавались матеріали до районної газети «Вперед», силами партійного бюро видавалася  малотиражна колгоспна газета «За комунізм».

У 1959 році  в селі Баратівка вступив у дію розкішний Будинок культури, що мав власний духовий оркестр, інструментальний ансамбль, вокальний, хореографічний, театральний гуртки, стаціонарну кіноустановку. Сюди, у нове приміщення, на другий поверх перебралася колгоспна бібліотека.

За успіхи у бібліотечній роботі Василь Семенович був відзначений багатьма грамотами і подяками навіть Союзного рівня.

 

На фото: Баратівський Будинок культури.
На другому поверсі - сільська бібліотека 1964 р.

 

Естафету поколінь у досвідчених кадрів перейняла молода і енергійна жінка, справжній майстер своєї справи  -  Альбіна Дмитрівна Стародубець.

Значення книги зрозуміла  Альбіна Дмитрівна ще у дитинстві: коли батько поїхав до Києва у 1948 році отримувати радіовузол для колгоспу, то привіз додому ще й не один десяток книжечок. Книжки були, переважно, дитячими, але для села це було подією.  Тому для  читання їх  всім селом було заведено спеціального зошита. Для  маленької Альбіни запам’яталося, коли довгими зимовими вечорами  мама перечитувала дітям  тоненьку книжечку Марії Пригари.

Свою трудову діяльність Альбіна Дмитрівна розпочала у далекому 1963 році. За роки роботи  вона здобула авторитет і повагу громадськості, через відповідальне ставлення до  власної справи.  З числа молоді, сільської інтелігенції та спеціалістів колгоспу «Радсело» нею було створено читацький актив, який допомагав проводити культурно-масові заходи, організації оперативних повідомлень по проходженню жнив, бесід, тематичних лекцій.

 

На фото: Зправа - А.Д. Стародубець веде бесіду
із депутатом Баратівської сільської ради Л.В. Марченко 1971 рік

 

Із 1969 року Баратівська бібліотека носить звання бібліотеки відмінної роботи, на її базі створено обласну школу передового досвіду по пропаганді серед читачів суспільно-політичної літератури.

Після централізації, коли всі бібліотеки району були об’єднані у централізовану систему 1976 році, загальний книжковий фонд Баратівської сільської бібліотеки на той час становив близько 9 тис. екземплярів.  За кошти колгоспу, партійної організації та районного відділу культури протягом 70-х -80-х років бібліотека отримувала  15 екземплярів республіканських, обласних та районних газет; більше 20 примірників журналів.

Серед напрямків роботи бібліотеки  відзначалася організація книжкових виставок, робота дитячих гуртків, літературні вечори,  в яких приймали участь колгоспники, вчителі, учні старших класів.

Молода українська держава після розвалу СРСР стояла тоді на порозі до самостійного розвитку, що внесло свої корективи і у роботу сільських бібліотек. Реформувалися господарства, зменшувалося фінансування, далися взнаки і відсутність опалення, і проблеми з доставкою періодики, затримки заробітної плати.

Послугами сільської бібліотеки в свій час користувалися і наші земляки, що народилися і виросли у аратівці: поет, член Спілки письменників УРСР Анатолій Олексійович Ластовецький та професор, доктор сільськогосподарських наук, вчений-генетик Віталій Петрович Коваленко.

З вересня 2006 року очолює  Баратівську сільську бібліотеку-філію  Новобузької ЦБС Оксана Василівна Водоп’ян.  З початку роботи і по сьогоднішній день, використано не один десяток книжок, матеріалів, творів для організації роботи.

Тісно співпрацюючи з районною бібліотекою, органами  виконавчої влади, школою, дитсадком вдалося досягти вагомих результатів.

Колективна робота читачів Баратівської сільської бібліотеки була оголошена на Всеукраїнському конкурсі Дитячої творчості «Моя мала Батьківщина» і зайняла ІІ місце в Миколаївській області.

Для бібліотеки 2011 рік був плідним . Завдяки перемозі у проекті від програми «Бібліоміст» «Організація нових бібліотечних  послуг  з використанням вільного доступу до Інтернет» тепер бібліотека має два комп’ютери, сканер, принтер, підключено до всесвітньої мережі Інтернет.

В бібліотеці проводиться щороку масова робота. З метою залучення користувачів до читання , розвитку їхніх читацьких інтересів та запитів у роботу бібліотекаря впроваджено нові форми роботи з різними віковими категоріями користувачів.

Діяльність бібліотеки спрямована на виконання державних та місцевих програм , де своє місце мали заходи. Для організації виконання даних програм на місцевому рівні бібліотека взаємодіяла з педагогічним колективом Баратівської ЗОШ, Вівсянівським НВК, ДНЗ «Барвінок», виконавчим комітетом сільської ради , спеціалістом з питань роботи з молоддю і спорту Баратівської сільської ради, сільським центром соціального захисту населення. Тепер, коли приміщення сільського Будинку культури не опалюється і потребує капітального ремонту, із 2011 року бібліотека займає частину другого поверху адмінприміщення сільської ради.

У 2012 році фонд книгозбірні нараховує 7491 примірників, бібліотека обслуговує – 513 користувачів. У бібліотеці активно працюють клуби за інтересами: народознавчого  характеру для дорослих «Надвечір’я», та морально – етичний клуб спілкування для учнів 5 – 8 класів «Інгульські квіти».

Особлива увага приділяється багатодітним , малозабезпеченим та неповним  сім’ям. Постійне відвідування шкіл, дитсадочків , інтернату, де популяризується література з питань освіти, історії та культури українського народу, української літератури та поваги до рідної мови, національних, культурних і духовних надбань нашого народу.

 

Джерела інформації

Альбом спогадів  Баратівської сільської бібліотеки-філії, датований  2008 р.

Особистий архів краєзнавця Ю.Б. Вишневського.

Горб В. Створимо сільський музей/ В.Горб// За комунізм.-   1960.- 22 вересня

Спогади жителя села Баратівка С.М. Сердюк.

Інвентарні книги, звітна документація  Баратівської сільської бібліотеки, Новобузької ЦБС 1976-2012 рр.

 

Автор: зав. Баратівською бібліотекою-філією Водопьян О.В.

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 19%
Раз на місяц - 17.2%
Раз на тиждень - 24.1%
Кожен день - 29.3%
Жодного разу - 10.3%

Total votes: 58

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com