Company Logo

slide 1 slide 2 slide 3

Випадкове зображення

dscn3679.jpg

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
74
224
74
5336
408477
192.168.0.146

Зараз на сайті

На сайті 35 гостей та немає учасників

Share

Обов’язково прочитайте ! (П’ять найкращих українських романів часів Незалежності : рекомендаційний список)

Ці книги чекають Вас  на поличках нашої бібліотеки !

«ОРДА», Роман Іванничук, 1992 рік

Із цієї книжки почалася українська література часів Незалежності. Без «Орди» важко уявити сучасну міфологію. Події роману розгортаються на Чернігівщині на початку ХУІІІ століття. Гетьман Іван Мазепа переходить  на бік шведського короля Карла  ХІІ. У центрі непересічного історичного роману відомого українського письменника — психологічний художній аналіз трагічних подій XVIII ст., пов’язаних із руйнуванням славної козацької столиці — Батурина.

«РЕКРЕАЦІЇ», Юрій Андрухович, 1992 рік

«Рекреації» — перший роман Юрія Андруховича. Опублікований у 1992 р.

Оповідка про початок 90-х і такий собі український варіант бразильського карнавалу — Свято Воскресаючого Духу, на яке потрапила компанія українських поетів.

Роман «Рекреації» уже давно зайняв почесне місце в пантеоні сучасної української літератури. У ньому якнайяскравіше розкрився потяг автора до гротеску і фантасмагорії.

Це роман, в якому  заперечується українська літературна традиція як передрадянська, так і радянська, став одним із найцікавіших і найвизначніших явищ сучасної української літератури. Величезна кількість критичних публікацій і точок зору на прозу Андруховича в українській періодичній літературі 90-х років - яскраве тому підтвердження. Стосовно прози письменника навіть було вжито жанрову дефініцію "новий український роман.

 

«ПОЛЬОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО СЕКСУ», Оксана Забужко, 1996 рік

Після першої публікації (1996) роман став помітною подією в українському літературному житті через відверті еротичні сцени та сміливі міркування про українську та жіночу ідентичність. Один з перших  феміністичних романів в українській літературі.

У романі розказується про складні стосунки української поетеси, що приїхала викладати в США, та амбітного скульптора.

Анотація до першого видання книги: «Сексуальна одіссея художника й поетеси, розгортаючись в Україні й Америці кінця XX століття, обертається правдивою середньовічною містерією, у якій героїня проходить кругами недавньої української історії, щоб зустрітися віч-на-віч із Дияволом».

Перевидавався десять разів в Україні. Роман був перекладений англійською, російською, чеською, польською, угорською, болгарською, німецькою, шведською, італійською, румунською та голландською мовами. Роман двічі інсценізувався, у Варшаві та в Києві.

«ДЕПЕШ МОД», Сергій Жадан, 2004 рік.

Роман Сергія Жадана «Депеш Мод» — чтиво не для нервових і не для «правильних». Це непричесана і жорстка історія входження в серйозне життя. Дія твору відбувається у червні 1993 року. Троє друзів мусять терміново знайти четвертого, який зник у невідомому напрямку, і повідомити його про самогубство вітчима. Вася Карбюратор повинен встигнути на похорон… Що це: пронизливий ліричний текст? стьоб? практичний довідник для нонконформіста і лівого терориста? релігійний роман? роман-знущання? «Депеш Мод» тільки з першого погляду скидається на галюцинацію напівголодного студентика, насправді це строкатий портрет перехідної доби і покоління, яке зависло в жорстокому міжчассі дев’яностих.

«ЗАЛИШЕНЕЦЬ. ЧОРНИЙ ВОРОН», Василь Шкляр, 2009 рік

Це  історичний роман українського письменника Василя Шкляра. Під назвою «Чорний ворон» вийшов наприкінці 2009 року у видавництві «Ярославів Вал» (Київ) і майже одночасно під назвою «Залишенець» — у видавництві «Клуб сімейного дозвілля» (Харків).  Книжковому варіантові передувала публікація фрагмента «Суд» у газеті «Літературна Україна». Роман відтворює одну із сторінок української історії — боротьбу українських повстанців проти радянської влади у 1920-х роках. В його основу покладено історичні документи, зокрема, з розсекречених архівів КДБ. Робота над романом тривала майже 13 років. На початку 2011 року «Клуб сімейного дозвілля» повідомив про друк додаткових 27 тисяч екземплярів книги. Таким чином, загальний її тираж сягнув 47 тис. 

 (За матеріалами  часопису «Україна»,- 2016 рік,- №32)

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 19%
Раз на місяц - 17.2%
Раз на тиждень - 24.1%
Кожен день - 29.3%
Жодного разу - 10.3%

Total votes: 58

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com