Бібліотеки системи
Головне меню
Випадкове зображення

Статистика відвідувань







Зараз на сайті
На сайті 18 гостей та немає учасників
Історія Новобузької районної бібліотеки для дітей КЗ "Новобузька ЦБС"
- Деталі
- Хіти: 934
Історія Новобузької районної бібліотеки для дітей Як часто ми не усвідомлюємо справжньої ціни і вартості книг, з яких черпаємо наснагу до праці і творчості, любові і життя. Адже книга у всі віки була і буде духовним скарбом нації, джерелом її немеркнучої історії. Скільки б літ не виділила доля людині , скільки б поколінь не пройшло вздовж і впоперек безмежними просторами України, кожен із сущих залишить свій неповторний слід в історії держави, в історії краю, в історії роду, залишиться у пам’яті нащадків. А вони в майбутньому перегорнуть сторінки написаних і ненаписаних книг, впишуть рядки і своєї біографії. Так було і так буде завжди… Ніхто не може достеменно стверджувати, коли з’явилася перша книга, а тим паче бібліотека. Можна сказати, що бібліотеки – це своєрідні архіви історії краю, обереги його минулого. Обслуговування дитячого населення книгоюв Новому бузі почалося зразу після визволення міста від німецько-фашистських загарбників. В 1944 - 1945 р.р. дітей обслуговували в районній бібліотеці для дорослих, де був спеціальний дитячий відділ. Обслуговування вела Лебедик Катерина Свиридівна, яка з відповідальністю ставилася до прочитаного дітьми, влаштовуючи строгу перевірку: чи уважно читали, чи все зрозуміли з прочитаного. так ставали справжніми активістами бібліотеки.
На календарі 1946 рік. Приміщення бібліотеки зовсім невелике, всього одна кімната, вхід загальний, стіл видачі стояв в читальному залі бібліотеки для дорослих, розташоване по вулиці Леніна. Спочатку бібліотекарі книги збирали у різних установах, частину подарували навчальні заклади міста Миколаєва і впорядкували всього 5тисяч екземплярів. Для дітей молодшого шкільного віку було дуже мало літератури. Але як же вони були потрібні дітям! Небайдужі до знань, вони були не тільки постійними читачами бібліотеки, а й учасниками літературних вечорів та читацьких конференцій. Першим директором дитячої бібліотеки була Віселіна Поліна Іванівна з 1949року - це дуже енергійна, всебічно розвинута людина, відповідальна, толерантна, справжній професіонал своєї справи. Чималий вклад внесла Поліна Іванівна в організацію бібліотечної справи.
На фото: Віселіна Поліна Іванівна - перший директор дитячої бібліотеки , 1949 - 1981 р.р.
Поряд з Поліна Іванівною свої тепло і частинку душі віддавали дітям Поцілуйко Жанна Олександрівна та Мельник Раїса Іванівна. В ті часи бібліотеки, як і інші освітні заклади у будь-які віки та епохи сповідували ту ж ідеологію, що і держава, якій вони були підпорядковані. Однак, крім ідеологічної пропаганди, Поліна Іванівна разом з бібліотекарями пропонували читачам шедеври літературного мистецтва, доносили до дитячих сердець правду про минуле і сучасне, змушували замислитись кожного небайдужого над буттям.
Бесіда: "Історія рідного міста"
Бібліографічний огляд літератури
Розширювалося і впорядковувалося приміщення бібліотеки, вже в 1951 році бібліотека для дітей отримала окреме приміщення по вулиці Леніна. З метою поліпшення обслуговування юних читачів і приближення книги до місця навчання бібліотекою було організовано 12 пересувок (школах, в яких не було бібліотек) і 3 обмінних пункти. В 1955 році крім абонементу мала затишний читальний зал, який відкрився на вимоги активних читачів бібліотеки А.Лісової, Л.Кушнір, М.Букалова та інших (всього 22 підписи). Налічувалось 14 тис. екземплярів книжок художньої, науково-популярної, технічної, сільськогосподарської та іншої літератури. Його комплектування здійснювалося не тільки з облбібколектора, але й через місцеві книжкові магазини.
Закупка літератури
З ростом книжкового фонду зростає і кількість читачів. На той час бібліотека налічувала 858 постійних читачів, число яких з кожним днем зростало. Книжковим фондом користуються не тільки учні Новобузьких шкіл, вчителі, батьки, але й слухачі педучилища, технікуму механізації сільського господарства, школи колгоспних зооветкадрів. З 1958року Жанна Олександрівна працює на філії, на її місце прийнята зовсім юна, тендітна дівчина, яка доклала чимало праці і енергії до роботи - Іванова Ольга Митрофанівна (Гаркавенко), яка щойно закінчила культосвітнє училище за професією “бібліотекар” з відзнакою.
На фото: Іванова Ольга Митрофанівна (Гаркавенко) - зав. читальним залом
Вже займаючи посаду завідуючої читальним залом продовжила навчання в Харківському інституті культури. Бібліотека стала рідною ще з початкових класів. Улюблена робота - обслуговування читачів та пропаганда дитячих книг, які були улюбленими ще з дитячих років.
На фото: Іванова Ольга Митрофанівна (зав. читальним залом); Віселіна Поліна Іванівна (директор 1949 - 1981 р.р.); Мельник Раїса Іванівна (зав. абонементом), (зліва направо)
Детальніше: Історія Новобузької районної бібліотеки для дітей КЗ "Новобузька ЦБС" Найпопулярніші статтіОстанні статтіОпитуванняЯк часто Ви відвідуєте бібліотеку?Раз на рік - 19%
Раз на місяц - 17.2%
Раз на тиждень - 24.1%
Кожен день - 29.3%
Жодного разу - 10.3%
Total votes: 58 Відео про бібліотекуCopyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com |