Company Logo

slide 1 slide 2 slide 3

Випадкове зображення

12345678.jpg

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
79
224
79
5341
408482
192.168.0.146

Зараз на сайті

На сайті 40 гостей та немає учасників

Share

Історія Новобузької районної бібліотеки для дітей КЗ "Новобузька ЦБС"

Історія Новобузької районної бібліотеки для дітей 

Як часто ми не усвідомлюємо справжньої ціни і вартості книг, з яких черпаємо наснагу до праці і творчості, любові і життя. Адже книга у всі віки була і буде  духовним скарбом нації, джерелом її немеркнучої історії. Скільки б літ не виділила доля людині ,  скільки б поколінь не пройшло вздовж і впоперек безмежними просторами України, кожен із сущих залишить свій неповторний слід в історії держави, в історії краю, в історії роду, залишиться у пам’яті нащадків. А вони в майбутньому  перегорнуть сторінки  написаних і ненаписаних книг, впишуть рядки і своєї біографії. Так було і так буде завжди…

Ніхто не може достеменно стверджувати, коли  з’явилася перша книга, а тим паче бібліотека.

Можна сказати, що бібліотеки – це своєрідні архіви історії  краю, обереги його минулого.

Обслуговування дитячого населення книгоюв Новому бузі почалося зразу після визволення міста від німецько-фашистських загарбників. В 1944 - 1945 р.р. дітей обслуговували в районній бібліотеці для дорослих, де був спеціальний дитячий відділ. Обслуговування вела Лебедик Катерина Свиридівна, яка з відповідальністю ставилася до прочитаного дітьми, влаштовуючи строгу перевірку: чи уважно читали, чи все зрозуміли з прочитаного. так ставали справжніми активістами бібліотеки.

 

     На календарі 1946 рік.  Приміщення бібліотеки зовсім невелике, всього  одна кімната, вхід загальний, стіл видачі стояв в читальному залі бібліотеки для дорослих, розташоване по вулиці Леніна. Спочатку бібліотекарі книги збирали у різних установах, частину подарували навчальні заклади міста Миколаєва і впорядкували всього 5тисяч екземплярів. Для дітей молодшого шкільного віку було дуже мало літератури. Але як же вони були потрібні дітям! Небайдужі до знань, вони були не тільки постійними читачами бібліотеки, а й учасниками літературних вечорів та читацьких конференцій.

Першим директором дитячої бібліотеки була Віселіна Поліна Іванівна з 1949року - це дуже енергійна, всебічно розвинута людина, відповідальна, толерантна, справжній професіонал своєї справи. Чималий вклад внесла Поліна Іванівна в організацію бібліотечної справи.

 

 

На фото: Віселіна Поліна Іванівна - перший директор дитячої бібліотеки ,

1949 - 1981 р.р.

 

 

Поряд з Поліна Іванівною свої тепло і частинку душі  віддавали дітям Поцілуйко Жанна Олександрівна та Мельник Раїса Іванівна. В ті часи бібліотеки, як і інші освітні заклади у будь-які віки та епохи сповідували ту ж ідеологію, що і держава, якій вони були підпорядковані. Однак, крім ідеологічної пропаганди, Поліна Іванівна разом з бібліотекарями  пропонували  читачам шедеври літературного мистецтва, доносили до дитячих сердець правду про минуле і сучасне, змушували замислитись кожного небайдужого над буттям.

 

             

 Бесіда: "Історія рідного міста"

 

  

 Бібліографічний огляд літератури

                                                                          

 

Розширювалося і впорядковувалося приміщення бібліотеки, вже в 1951 році бібліотека для дітей отримала окреме приміщення по вулиці Леніна. З метою поліпшення обслуговування юних читачів і приближення книги до місця навчання бібліотекою було організовано 12 пересувок (школах, в яких не було бібліотек) і 3 обмінних пункти. В 1955 році   крім абонементу мала затишний читальний зал, який відкрився на вимоги активних читачів бібліотеки А.Лісової, Л.Кушнір, М.Букалова та інших (всього 22 підписи). Налічувалось 14 тис. екземплярів книжок художньої, науково-популярної, технічної, сільськогосподарської та іншої літератури. Його комплектування здійснювалося   не тільки з облбібколектора, але й через місцеві книжкові магазини.

 

 

  

 Закупка літератури

 

 

З ростом книжкового фонду зростає і кількість читачів. На той час бібліотека налічувала 858 постійних читачів, число яких з кожним днем зростало. Книжковим фондом користуються не тільки учні Новобузьких шкіл, вчителі, батьки, але й слухачі педучилища, технікуму механізації сільського господарства, школи колгоспних зооветкадрів.  З 1958року Жанна Олександрівна працює на філії, на її місце прийнята зовсім юна, тендітна дівчина, яка доклала чимало праці і енергії до роботи - Іванова Ольга Митрофанівна (Гаркавенко), яка щойно закінчила культосвітнє училище за професією “бібліотекар” з відзнакою.

 

 

   

На фото: Іванова Ольга Митрофанівна

(Гаркавенко) - зав. читальним залом

 

 

Вже займаючи посаду  завідуючої читальним залом продовжила навчання в Харківському інституті культури. Бібліотека стала рідною ще з початкових класів. Улюблена робота - обслуговування читачів та пропаганда дитячих книг, які були улюбленими ще з дитячих років.

 

  

 На фото: Іванова Ольга Митрофанівна (зав. читальним залом); Віселіна Поліна Іванівна (директор 1949 - 1981 р.р.); Мельник Раїса Іванівна (зав. абонементом), (зліва направо)

 

Детальніше: Історія Новобузької районної бібліотеки для дітей КЗ "Новобузька ЦБС"Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com