Company Logo

slide 1 slide 2 slide 3

Випадкове зображення

sam_8432.jpg

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
175
137
926
1629
338164
192.168.0.146

Зараз на сайті

На сайті 14 гостей та немає учасників

Share

Історія Шевченківської сільської бібліотеки-філії КЗ "Новобузька ЦБС"

Історія Шевченківської сільської бібліотеки-філії

Історія кожної бібліотеки примітна тим, що в ній тісно переплітаються історія країни і долі тих, хто в ній працював. Не виключенням стала і Шевченківська сільська бібліотека. Розвиваючись разом з поколінням своїх читачів, вона пройшла шлях від ідеологічного закладу до інформаційного центру. Позаду - 60 років праці.

 З чого ж все почалося?Організував та спланував сільську бібліотеку профспілковий комітет радгоспу «КраснаБаштанка» в 1952 році, як ідеологічний куток на селі.

Першим бібліотекарем стала працювати Кравченко Надія Олександрівна. На основі архівних документів, кількість бібліотечного фонду не виявлена.

Після неї з 1961 року працювала Петриненко Віра. Бібліотека розміщувалася в одноповерховому сільському клубі.

 

На фото: Стара будівля
Шевченківського сільського клубу (1952 - 1997)

 

Фонд бібліотеки налічував тоді близько 5 тисяч екземплярів книг і обслуговувала книгозбірня 600 читачів. Кошти на придбання літератури виділяв радгосп «Красна Баштанка».

Для покращення обслуговування читачів безпосередньо на виробництві відкривались пункти видачі книг на відділках : «Комсомольське», «Зелене», «Ново — Юр'ївське». Там обмінювались книги, проводились масові заходи: бесіди, огляди літератури. Так заохочували сільських трудівників до читання.

Зовсім юною, після закінчення Львівського культурно — освітнього училища в серпні 1970 року прийшла працювати в сільську бібліотеку Дарієнко Ганна Петрівна.

 

На фото: Г.П. Дарієнко - завідуюча
Шевченківською сільською бібліотекою
(1970 - 1979) проводить консультацію для користувачів

 

Енергійний дипломований бібліотекар, пристрасний книголюб, вона сплановувала та вела велику ідеологічну роботу на селі, була в курсі справ радгоспу. Як за фахом так і за покликанням - не уявляла для себе іншої роботи. Цікавими були масові заходи в бібліотеці - це огляди і перегляди літератури, читались лекції про політику партії, проводились тематичні вечори. Вся масова робота організовувалась спільно з клубом.

В 1977 році новосілля відмітив новий двоповерховий Будинок Культури. В ньому на другому поверсі розмістили сільську бібліотеку, яка знаходиться там і по цей час.

До  бібліотеки надходило  багато літератури, фонд становив 7 тис. примірників, якими користувалися 500 читачів.

З 1979 по 1990 роки бібліотекарі часто змінювались: Стефурак Любов Миколаївна ( 1980 - 1983рр ), Власенко Ніна Петрівна (1983 - 1985 рр ), Воробйова Олена Іванівна ( 1985 - 1990рр).

В 1986 році Шевченківська сільська бібліотека перейшла до Новобузької ЦБС і отримала назву - Шевченківська сільська бібліотека - філія. Фонд якої становив уже 10 тис. екземплярів книг і користувалося бібліотекою 1 тис. читачів.

В 1990 році прийняла фонд Шевченківської сільської бібліотеки - філії і працює понині Поліщук Ольга Василівна, яка закінчила Миколаївське культурно - освітнє училище та має диплом бібліотекаря. З ентузіазмом взявшись за роботу вона почала поводити традиційні вечори відпочинку, дитячі ранки, літературні конкурси, вікторини, диспути. Тісно співпрацює з Шевчнківською громадою, ПОСП «Красна Баштанка», школою , Будинком культури, дитячим садком. Обслуговує 750 користувачів. Фонд - 9 600 примірників. Бібліотека на селі стала центром громадської ініціативи.

З 2005 року фонд бібліотеки помітно зріс, завдяки спонсорській допомозі від керівника ПОСП «Красна Баштанка» Сербіна В.М., за кошти державного та районного бюджету.

В бібліотеці діють два клуби за інтересами, які було засновано в 2008 році. Перший - це клуб для дорослих «Натхнення», де за членські внески закуповується нова література. А другий для дітей «Романтик» , куди входять талановиті діти, що пишуть власні твори.

На даний час Шевченківська сільська бібліотека - філія отримує велику допомогу від спонсорів. Гордістю бібліотеки є книги, подаровані нашим земляком: письменником, академіком, заслуженим журналістом України, віце-президентом Української Асоціації Письменників - Богданом Сушинським.  Бібліотечний фонд поповнився 50-ма його особистими творами та двома сучасними книжковими шафами. Було проведено три презентації його творів, на яких були присутні: молодь, представники місцевої влади та прості жителі села.

Спонсором бібліотеки є її активний користувач - Пігар Володимир Миколайович: поет, художник, майстер багатьох поробок, композицій, прикрас. В бібліотеці оформлена постійно діюча виставка «За покликом моєї душі», де представлені його роботи.

В числі постійних спонсорів бібліотеки є також : керівник ПОСП «Красна Баштанка» Сербіна Світлана Андріївна, ІШ Вільчинська Л.В., ПП

Плюта С.М., які виділяють кошти на підписку преси, придбання нової літератури та на проведення масових заходів.

Сьогодні в бібліотеці багато ідей та планів, достатньо енергії для їх виконань і тому погляд в майбутнє — оптимістичний.

Книга - неперевершений заповіт одного покоління іншому. В ній наша історія, відкриття істини, пам'ять людства.

 

Джерела інформації:

Спогади бібліотекаря Л.М. Стефурак ( 1980 - 1985рр );

Спогади завідуючої бібліотеки Г.П. Дарієнко ( 1970 - 1979рр.);

Альбом спогадів датований 2009 - 2011 рр.;

Альбом «Історія села Шевченкове» ;

 

Автор: Завідуюча Шевченківською сільською бібліотекою - філією О.В. Поліщук

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 19%
Раз на місяц - 17.2%
Раз на тиждень - 24.1%
Кожен день - 29.3%
Жодного разу - 10.3%

Total votes: 58

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com