Company Logo

slide 1 slide 2 slide 3

Випадкове зображення

dscn3776.jpg

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
141
109
811
2626
349816
192.168.0.146

Зараз на сайті

На сайті 13 гостей та немає учасників

Share

Година пам’яті “Чорнобильська трагедія на кольоровій землі»


«Чорнобильський вітер по душах мете, Чорнобильський пил на роки опадає, Годинник життя безупинно іде…Лиш пам’ять, лиш пам’ять усе пам’ятає…»    26 квітня у Шевченківську сільську бібліотеку-філію були запрошені жителі громади на годину пам’яті “Чорнобильська трагедія на кольоровій землі», приуроченої 30-м роковинам трагедії. Біля книжкової виставки завідуюча бібліотекою провела інформаційну годину та огляд літератури про ці події. Присутні на заході почули зворушливі та цікаві розповіді від очевидців Чорнобильської катастрофи Рабош В.Д. та Дідковської Н.М.  Згадували  і вшановували пам’ять не тільки пожежників, а всіх, хто брав участь у ліквідації аварії та побудові захисної споруди-саркофага, який сховав залишки зруйнованого реактора.   В День пам’яті, в День скорботи і роздумів запалили поминальну свічку – свічку надії.

 

 

А здоров’я щоб мати міцне і багате - фізкультуру любить треба в будень і в свято.

 

 На початку квітня Шевченківська бібліотека-філія спільно із працівником ФАПу  провели годину здоров’я для молоді “Здоров’я у твоїх руках”з нагоди  Всесвітнього дня здоров’я. Завідуюча бібліотекою О. Поліщук  розповідала про пагубні звички, які ведуть людей до хвороб та розладу здоров’я. Нікотин, алкоголь, наркоманія, СНІД – отрута, яка діє на людину. Щоб не скоротити собі життя, треба вести здоровий спосіб життя.  Присутні на заході почули багато цікавих розповідей та прикладів із життя від медичного працівника ФАПу. Вона націлювала молодь на необхідність  займатися спортом, більше рухатися на свіжому повітрі, не вживати алкоголь та нікотин.  В кінці заходу присутнім поміряли тиск. Це було всім цікаво та корисно.

Осінь – золота пора

 

 Для жителів  Шевченківської сільської громади завідуюча бібліотекою та члени літературного клубу «Натхнення», який діє при бібліотеці, провели літературно-музичний вечір «Осінь – золота пора».  На заході Поліщук О.В. вела розповідь про осінь: її чарівність, красу, щирість, настрій. Присутні співали пісні про осінь, розгадували загадки, згадували приказки та прислів’я, народні  прикмети  про осінь.  В конкурсі на краще декламування вірша про осінь перше  місце виборола Попруженко О.В., яка була нагороджена подарунком.  Завідуюча бібліотекою організувала цікаві конкурси та ігри. Всі брали активну участь у пісенних хороводах і танцях.

 

Історія Шевченківської сільської бібліотеки-філії КЗ "Новобузька ЦБС"

Історія Шевченківської сільської бібліотеки-філії

Історія кожної бібліотеки примітна тим, що в ній тісно переплітаються історія країни і долі тих, хто в ній працював. Не виключенням стала і Шевченківська сільська бібліотека. Розвиваючись разом з поколінням своїх читачів, вона пройшла шлях від ідеологічного закладу до інформаційного центру. Позаду - 60 років праці.

 З чого ж все почалося?Організував та спланував сільську бібліотеку профспілковий комітет радгоспу «КраснаБаштанка» в 1952 році, як ідеологічний куток на селі.

Першим бібліотекарем стала працювати Кравченко Надія Олександрівна. На основі архівних документів, кількість бібліотечного фонду не виявлена.

Після неї з 1961 року працювала Петриненко Віра. Бібліотека розміщувалася в одноповерховому сільському клубі.

 

На фото: Стара будівля
Шевченківського сільського клубу (1952 - 1997)

 

Фонд бібліотеки налічував тоді близько 5 тисяч екземплярів книг і обслуговувала книгозбірня 600 читачів. Кошти на придбання літератури виділяв радгосп «Красна Баштанка».

Для покращення обслуговування читачів безпосередньо на виробництві відкривались пункти видачі книг на відділках : «Комсомольське», «Зелене», «Ново — Юр'ївське». Там обмінювались книги, проводились масові заходи: бесіди, огляди літератури. Так заохочували сільських трудівників до читання.

Зовсім юною, після закінчення Львівського культурно — освітнього училища в серпні 1970 року прийшла працювати в сільську бібліотеку Дарієнко Ганна Петрівна.

 

На фото: Г.П. Дарієнко - завідуюча
Шевченківською сільською бібліотекою
(1970 - 1979) проводить консультацію для користувачів

 

Енергійний дипломований бібліотекар, пристрасний книголюб, вона сплановувала та вела велику ідеологічну роботу на селі, була в курсі справ радгоспу. Як за фахом так і за покликанням - не уявляла для себе іншої роботи. Цікавими були масові заходи в бібліотеці - це огляди і перегляди літератури, читались лекції про політику партії, проводились тематичні вечори. Вся масова робота організовувалась спільно з клубом.

В 1977 році новосілля відмітив новий двоповерховий Будинок Культури. В ньому на другому поверсі розмістили сільську бібліотеку, яка знаходиться там і по цей час.

До  бібліотеки надходило  багато літератури, фонд становив 7 тис. примірників, якими користувалися 500 читачів.

З 1979 по 1990 роки бібліотекарі часто змінювались: Стефурак Любов Миколаївна ( 1980 - 1983рр ), Власенко Ніна Петрівна (1983 - 1985 рр ), Воробйова Олена Іванівна ( 1985 - 1990рр).

В 1986 році Шевченківська сільська бібліотека перейшла до Новобузької ЦБС і отримала назву - Шевченківська сільська бібліотека - філія. Фонд якої становив уже 10 тис. екземплярів книг і користувалося бібліотекою 1 тис. читачів.

В 1990 році прийняла фонд Шевченківської сільської бібліотеки - філії і працює понині Поліщук Ольга Василівна, яка закінчила Миколаївське культурно - освітнє училище та має диплом бібліотекаря. З ентузіазмом взявшись за роботу вона почала поводити традиційні вечори відпочинку, дитячі ранки, літературні конкурси, вікторини, диспути. Тісно співпрацює з Шевчнківською громадою, ПОСП «Красна Баштанка», школою , Будинком культури, дитячим садком. Обслуговує 750 користувачів. Фонд - 9 600 примірників. Бібліотека на селі стала центром громадської ініціативи.

З 2005 року фонд бібліотеки помітно зріс, завдяки спонсорській допомозі від керівника ПОСП «Красна Баштанка» Сербіна В.М., за кошти державного та районного бюджету.

В бібліотеці діють два клуби за інтересами, які було засновано в 2008 році. Перший - це клуб для дорослих «Натхнення», де за членські внески закуповується нова література. А другий для дітей «Романтик» , куди входять талановиті діти, що пишуть власні твори.

На даний час Шевченківська сільська бібліотека - філія отримує велику допомогу від спонсорів. Гордістю бібліотеки є книги, подаровані нашим земляком: письменником, академіком, заслуженим журналістом України, віце-президентом Української Асоціації Письменників - Богданом Сушинським.  Бібліотечний фонд поповнився 50-ма його особистими творами та двома сучасними книжковими шафами. Було проведено три презентації його творів, на яких були присутні: молодь, представники місцевої влади та прості жителі села.

Спонсором бібліотеки є її активний користувач - Пігар Володимир Миколайович: поет, художник, майстер багатьох поробок, композицій, прикрас. В бібліотеці оформлена постійно діюча виставка «За покликом моєї душі», де представлені його роботи.

В числі постійних спонсорів бібліотеки є також : керівник ПОСП «Красна Баштанка» Сербіна Світлана Андріївна, ІШ Вільчинська Л.В., ПП

Плюта С.М., які виділяють кошти на підписку преси, придбання нової літератури та на проведення масових заходів.

Сьогодні в бібліотеці багато ідей та планів, достатньо енергії для їх виконань і тому погляд в майбутнє — оптимістичний.

Книга - неперевершений заповіт одного покоління іншому. В ній наша історія, відкриття істини, пам'ять людства.

 

Джерела інформації:

Спогади бібліотекаря Л.М. Стефурак ( 1980 - 1985рр );

Спогади завідуючої бібліотеки Г.П. Дарієнко ( 1970 - 1979рр.);

Альбом спогадів датований 2009 - 2011 рр.;

Альбом «Історія села Шевченкове» ;

 

Автор: Завідуюча Шевченківською сільською бібліотекою - філією О.В. Поліщук

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 19%
Раз на місяц - 17.2%
Раз на тиждень - 24.1%
Кожен день - 29.3%
Жодного разу - 10.3%

Total votes: 58

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com