Company Logo

slide 1 slide 2 slide 3

Випадкове зображення

sam_9019.jpg

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
67
251
896
4591
407732
192.168.0.146

Зараз на сайті

На сайті 23 гостей та немає учасників

Share

Я маю право!

Університет ІІІ-віку

В наш час мало хто може уявити свою роботу, освіту, дозвілля без електронних засобів зв'язку. Різні види електронної комунікації, такі як мобільний телефон, комп’ютер та Інтернет-технології заполонили наше життя. За умови їх раціонального використання, ці засоби дійсно розширюють можливості людей, задовольняють інформаційні, освітні, культурні потреби, відкривають безмежний простір для спілкування та самовираження. Електронні комунікації несуть ще й економічну вигоду. Тому деякі розвинені країни, наприклад, Швеція, за допомогою державної програми взяли на себе зобов'язання безкоштовно встановити комп'ютери з Інтернетом у кожній родині, навчити кожного жителя країни швидко і без зайвих витрат проводити за допомогою Інтернету всі платежі, отримувати необхідні документи, користуватись доступною інформацією, спілкуватись і отримувати допомогу тощо. Інформаційне суспільство стрімко розвивається і в Україні. На черзі електронне урядування, безперешкодний доступ всього населення до відкритої інформації.

Ніхто не робив опитування новобужан, але, найімовірніше, майже половина населення нашого міста не володіє комп’ютером та Інтернет-технологіями. Принаймні, приблизно третина користувачів Центральної бібліотеки, а це переважно люди поважного віку, не знайомі з новітніми технологіями. Навіть, якщо у них вдома є Інтернет, то користуються ним діти та онуки, а пенсіонерам туди вільного доступу немає, мовляв «...у вас інші інтереси, що вам там робити?».

Намагаючись виправити таку несправедливість в центральній районній бібліотеці  з жовтня місяця почали проводитися заняття по  навчанню комп’ютерної грамотності  та роботі в мережі Інтернет слухачів «Університету третього віку».

Заняття проходять за спеціальною програмою «Університету третього віку» з вивчення комп’ютерно-інформаційних технологій для людей старшого віку.

Слухачі університету Зінець А.А., Соткова О.О., Павлюк Н.М., Гострик Т.В., Гострик Т.Г, Галадим В.О, Шинкарьова О.П. оволоділи швидкісним набором тексту за допомогою спеціальних тренінг-програм.На заняттях слухачі знайомляться з основами роботи з комп’ютером, вивчають основні текстові редактори, отримують практичні навички по роботі з комп’ютером, також будуть навчатися працювати у всесвітній мережі Інтернет, матимуть можливість  шукати друзів та спілкуватися з ними у Skype, користуватися електронною поштою , прослуховувати музичні файли та переглядати улюблені фільми, замовляти та продавати речі через мережу Інтернет речей та оволодіють засобами ефективного та швидкого пошуку інформації.

 Вони вірять, що життя не залишилось в минулому, що їх поважний вік не є перепоною для повноцінного активного сьогодення. Бібліотекарі допомагають їм набути впевненості в своїх силах та ефективно реалізувати себе, провести вільний час у дружній атмосфері.

Сьогодні своє існування без Інтернету не можуть уявити більшість людей. В наше життя він увійшов дуже міцно і давно вже став не просто розвагою, а необхідністю, сучасною реальністю, від якої вже нікуди не дітися.

 

Торопчина А.А. викладач занять по навчанню комп’ютерної грамотності.
Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 19%
Раз на місяц - 17.2%
Раз на тиждень - 24.1%
Кожен день - 29.3%
Жодного разу - 10.3%

Total votes: 58

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com