Company Logo

slide 1 slide 2 slide 3

Випадкове зображення

dscn4943.jpg

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
80
224
80
5342
408483
192.168.0.146

Зараз на сайті

На сайті 35 гостей та немає учасників

Share

Я маю право!

Година пам’яті «Народ мій є! Народ мій завжди буде!»

Народ мій є! Народ мій завжди буде!

Ніхто не перекреслить мій народ!

Пощезнуть всі перевертні й приблуди,

І орди завойовників-заброд!

Цей вірш Василь Симоненка присвятив невинним жертвам жорстоких репресій 30-х років. Із 2007 року згідно Указу Президента України третя неділя травня – День пам’яті жертв політичних репресій. Цього дня українці згадують своїх співвітчизників, які загинули внаслідок репресивної політики тогочасної влади. День пам'яті встановлено окремою датою на підтримку ініціативи громадськості. Раніше репресованих згадували разом із жертвами голодоморів. Сьогодні ж жодних таємниць, замовчувань та викривлень у питаннях, які стосуються політичних репресій немає і не може бути. З метою формування національної свідомості громади, патріотичного виховання молоді, гідного вшанування жертв політичних репресій у районній бібліотеці  пройшла година пам’яті «Народ мій є! Народ мій завжди буде!» Під час тематичної години  студенти аграрного коледжу мали змогу дізнатися від працівників відділу обслуговування О. Кушнір та Т. Васильєвої про діяльність представників «Розстріляного Відродження» – літературно-мистецького покоління 20-30-х років ХХ століття в Україні, що представило світу високохудожні твори у галузі літератури, живопису, музики, мистецтва, політичних  і громадських діячів та пересічних жителів нашого краю, що також попали під репресивну машину. Лесь Курбас, Микола Куліш, Валер’ян Підмогильний,  Марко Вороний,  Олекса Слісаренко, Григорій Епік, Людмила Старицька-Черняхівська, Гнат Хоткевич … Це далеко не повний список імен – цвіту української нації, – життя яких обірвалося так і не діждавшись здійснення тієї заповітної мрії, до якої вони прагнули усім своїм серцем, своїми думками, помислами і діями. Огляд документальних та художніх творів, які є у фонді бібліотеки - «Невинні жертви сталінських репресій» зробила бібліограф Л. Астраханцева. На знак вшанування пам’яті загиблих студенти поклали квіти та запалили свічки пам біля Пам’ятного знаку жертвам голодоморів та політичних репресій.

До Дня пам'яті жертв політичних репресій у всіх бібліотечних закладах району проводяться бесіди – діалоги, бібліографічні огляди літератури, години пам’яті.  

 

На жаль, у вітчизняній історії було багато трагічних сторінок. Але те пекельне полум’я загартувало українську націю. Ми згадуємо минуле, щоб не допустити чогось подібного в майбутньому. 

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 19%
Раз на місяц - 17.2%
Раз на тиждень - 24.1%
Кожен день - 29.3%
Жодного разу - 10.3%

Total votes: 58

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com