Company Logo

slide 1 slide 2 slide 3

Випадкове зображення

dscn4729.jpg

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
73
251
902
4597
407738
192.168.0.146

Зараз на сайті

На сайті 35 гостей та немає учасників

Share

Я маю право!

«Поезія — це завжди неповторність…» (Участь бібліотек Новобужжя у регіональній акції)

В роботі  бібліотек Новобужжя значне місце займає популяризація творчості поетів і письменників рідного краю,  в усіх книгозбірнях сформовано фонди краєзнавчої літератури, адже в історії Миколаївщини є люди, життя і діяльність яких становлять славу нашої землі. Серед них гідне місце посідають письменники. Їхня творча спадщина - це духовний скарб нашого краю. Своєю творчістю вони збагачують наші серця гідністю, честю, життєвою мудрістю, красою та любов'ю до рідного краю.

З любові до отчої землі починається все: молодість і чесність, гідність і повага до старших, а відтак – відповідальність за долю України.  Наш народ несе з собою у століття велику силу. Ніколи не поблякнуть золоті розсипи творів української поезії.  Бібліотеки централізованої системи активно включилися у проведення  регіональної акції «Поезія — це завжди неповторність» до Дня поезії (у рамках «Року ювілеїв літераторів-краян») 

З нагоди Всесвітнього дня поезії та, враховуючи, що  2016 рік оголошено на Миколаївщині Роком ювілеїв літераторів-краян в усіх книгозбірнях Новобузької централізованої бібліотечної  системи пройшли різноманітні масові заходи під загальною назвою «Поезія - це завжди неповторність». У читальному залі центральної районної бібліотеки зібралися  місцеві аматори пера, шанувальники поезії, користувачі бібліотеки на зустріч-спілкування «Свій рідний край у віршах славим…», присвячену, в тому числі і творчості  письменників-ювілярів.  Активну участь у спілкуванні взяли як вже визнані поети та письменники Новобужжя – Анатолій Кислий, Любов Матвієнко, Надія Гуржій так і поети-аматори: Тетяна Жученя, Ольга Карпінчик. Читали свої вірші, згадували твори поетичних корифеїв Л. Костенко, М. Луківа, Г. Чубач, поетів і письменників Миколаївщини М. Вінграновського, С. Крижанівського, В Бойченка, Е. Январьова, спілкувалися, ділилися враженнями. Працівники бібліотеки підготували відеопрезентації творчості Надії Гуржій та Любові Матвієнко. Активну участь у підготовці заходу взяли завідуюча Новобузькою міською філією № 5 Л. Кочерга за завідуюча Баратівською бібліотекою- філією О. Водоп’ян.

 

 Перед студентами аграрного коледжу було проведено бібліографічний огляд «Література рідного краю», під час якого користувачам  відкрилися сторінки творчості поетів – новобужан А. Ластовецького, М. Ярошенка, С. Черкасенка, Н. Гуржій, А. Симочкіної,  молодих поетів Миколаївщини, представлених у збірці «Золота арфа» та було презентовану  літературну антологію Миколаївщини «Живлюща сила Ємигії».  Студенти ознайомилися також із творчістю С. Черкасенка, чиє 140- річчя з дня народження буде відзначати в поточному році новобузька спільнота, Б. Сушинського – також письменника- ювіляра, О. Сизоненка, С. Крижанівського, якому виповнилося б 105 років, Л. Матвієнко. Працівники відділу обслуговування підготували серію бібліографічних покажчиків «Видатні земляки»,присвячених творчості Надії Гуржій,  Любові Матвієнко,  Степана Крижанівського, Богдана Сушинського та бібліографічно - краєзнавчий дайджест «Новобужжя моє неозоре», один із розділів якого «Летіли ми на крилах мрії…» присвячений  поетам і письменникам Новобужжя.

 

 Баратівська сільська бібліотека спільно зі школою провела бібліопрезентацію «Поети нашого краю» для різновікової категорії , на яку запросили місцевих поетів Надію Гуржій та Ольгу Карпінчик. Під час заходу присутні почули коротку біографію та уривки з творів О.Карпінчик та Н.Гуржій. Учасники задавали різні питання по творчості, де пригадали дитячі роки, юність. За творами гостей переглянули цікаві слайди та книги , які  були у бібліотеці. Завідуюча бібліотекою зробила також огляд творчості письменників-ювілярів Миколаївщини.

Жовтневою бібліотекою в рамках регіональної акції проведено презентацію краєзнавчої літератури «Літературна Миколаївщина. Завідуюча бібліотекою Т. Шалигіна  почала свою розповідь із відомих слів Тараса Шевченка

… Ну що б, здавалося слова?

Слова та голос – більш нічого... 

Під час презентації увазі учнів та вчителів були представлені книги: «Живлюща сила Ємигії: літературна антологія Миколаївщини»;  Н.Гуржій  «Музика неба»;  В.Качурина «Океан впадает в небо» та багато інших. Діти почули прекрасні поезії  поетів –ювілярів М.Вінграновського, Е. Январьова,  С.Черкасенка та  ін.,  впевнились у красі поетичного слова. Ці книжки цікаві учням, вчителям, усім шанувальникам рідної мови.

Майорівською сільською бібліотекою також спільно зі школою  було проведено літературну годину «Поети нашого краю». Учні  розповіли про сторінки життя та творчості місцевих поетів: С. Черкасенка, М. Вінграновського, Н. Гуржій  та взяли активну участь у конкурсі на краще декламування віршів поетів – краян.
Завідуюча бібліотекою порекомендувала присутнім ознайомитися із творами поетів-земляків, які ввійшли до нової збірки «Живлюща сила Ємигії». 
В Улянівській сільській бібліотеці – філії  для молоді  було проведено літературну годину «Сторінками творчості письменників-земляків». Завідуюча бібліотекою К. Симонян  розповідала  цікаві факти із життя письменників –краян, ювілярів 2016 року.  Учасники заходу охоче декламували вірші  Е.Январьова,М. Вінграновського, читали уривки із творів С. Черкасенка. Згадали також кращі твори новобузьких письменників і поетів: Л.Матвієнко,А.Кислого,Н.Гуржій, Г. Сімочкіної,  Г. Котляр та ін. До послуг користувачів бібліотеки також був оформлений перегляд поетичних збірок.


Поезія…Вона покликана хвилювати, давати насолоду, плекати високі почуття, збагачувати духовність. Загальноприйнятою є думка, що сучасна молодь мало цікавиться поезією. Людина із поетичною збіркою в руках обов’язково уявляється більш зрілою, тому  літературна  година «Поезія - музика серця»  у Софіївській бібліотеці  була проведена  саме для старшокласників. Вони ознайомились  з поезією наших краян: В. Швеця,  Г. Котляр,  Н. Гуржій, В. Герасименко.  Це надзвичайні люди: талановиті, з багатобарвним сприйняттям світу, з очима, відкритими для всього прекрасного. Поезія — це стан їхньої душі, пісня, яка лине із самого серця. Кожен вірш — це сповідь поета, якийсь незабутній епізод з його життя, неповторний барвистий опис життєво-важливих цінностей, переживань, почуттів, емоцій. В цьому  сповна переконалися учасники заходу.

Учні Березнегуватської школи завітали до бібліотеки  на гостину до відомих письменників, що народились у нашому краї.  Презентація «Література рідного краю» сподобалася дітям, які  дізналися  про дитячі роки літераторів-краян,  ознайомилися з творчістю  ювілярів Миколаївщини.Під час презентації  учні познайомилися з письменниками, що пишуть свої твори для дітей -  це   В.Марущак,  С.Гусак,  Л.Чижова.  Після «Присвяти» С.Черкасенка, читали його вірші про весну.  Серед віршів поета, кіносценариста і  режисера М.Вінграновського найбільше сподобався «Гайавата».  Прозвучали вірші А.Качана «Пісні степу», «Розливається Дунай», в яких розповідається про степ і море, про родину, батьківську хату, любий серцю рідний край, неповторну красу природи. Розгадували авторські загадки. Діти дізналися, щоб стати дитячим письменником, потрібно мати не лише талант, але й неповторний багатий внутрішній світ. 


 

  Ганнівська бібліотека  – філія  підготувала книжковий перегляд  «Літературні скарби Миколаївщини»,  присвячений миколаївським літераторам – краянам. Захід відвідали учні Ганнівської школи. Бібліотекар ознайомила дітей із творчістю В.Бойченка, Е.Январьова, Л.Чижової, М. Вінграновського, С.Черкасенка та презентувала літературну антологію Миколаївщини  «Живлюща сила Ємигії» із нових надходжень.  Учнів зацікавили твори  М.Вінграновського та  С. Черкасенка.

Новомиколаївська  сільська  бібліотека  презентувала користувачам бібліотеки збірку «Живлюща  сила  Ємигії».  В антології вміщено твори письменників Миколаївщини і краян, чия доля пов’язана з Південним Прибужжям, та біографічні довідки про них. Видання призначене для учнів загальоноосвітніх навчальних закладів, студентів та всіх шанувальників рідного слова.

 

 Кам’янська бібліотека – філія  зібрала жителів громади, поціновувачів поезії та гарного художнього слова на літературний калейдоскоп «Чисте золото таланту», присвяченому творчим  надбання письменників – ювілярів Миколаївської області. Під час заходу звучали вірші поетів-земляків М.Вінграновського, В.Качуріна, Д.Креміня, В.Бойченка, Л.Чижової. Далі до слова запросили місцевого краєзнавця, члена Спілки журналістів України, автора багатьох краєзнавчих  нарисів, оповідань, книг -  Володимира Швеця, який розповів про свою роботу над  третім виданням книги «Заповіт батька», зачитав декілька нових віршів. Слухачі відчули душу автора, сприйняття його світу, відчуття добра та зла, любов до своєї малої батьківщини.      Бібліотекар запросила всіх відвідати бібліотеку та вибрати для себе збірку поезій на будь-який смак на виставці «Поезії одвічна висота».

Літературно – поетичну годину «Письменники рідного краю» було проведено зі старшокласниками в Новоюр’ївській бібліотеці-філії. Завідуюча бібліотекою Н. Шалімова  розповіла про життєвий і творчий шлях наших письменників – земляків, в тому числі ювілярів 2016 року: С.Черкасенка, Б. Сушинського, С. Крижанівського.  Учні з задоволенням прочитали вірші поетів Новобужжя -  Н. Гуржій , Г. Котляр, В. Богаєвської, А.Кислого, М. Каніщева, М. Ярошенка та інших.

В міській бібліотеці-філії №4 пройшла літературна година «Крає мій рідний та славетний». Під час заходу діти розповідали про поетів, творчість  яких вони вивчають на уроках краєзнавства. Найбільше подобаються  їм ранні поезії ново бужанина С.Крижанівського – ювіляра 2016 року,  поетичні твори М. Вінграновського, В.Бойченка, Е. Январьова, які вони проілюстрували своїми малюнками. Також завідуюча філією Ю. Крикун   зробила огляд творів письменників Миколаївщини, які є у фонді бібліотеки.

 

       Шевченківська бібліотека-філія презентувала юним читачам книгу «Воспоминания  Минги», автор якої - місцева письменниця Альвіна  Мажаровська. Про її життя і першу творчу роботу розповіла завідуюча бібліотекою О. Поліщук. Це казка-повість про життя індійського племені Лакота – Сіу та їхні права. Багато хто з дітей виявили бажання також її прочитати. Діти ознайомилися із портфоліо Альвіни, яке зберігається в бібліотеці. Тут є малюнки, вірші, фотографії юної письменниці.

  

Заходи з популяризації творчості письменників-краян, в тому числі, ювілярів 2016 року  будуть проводитися і надалі. І весь час звучатимуть  найкращі та найулюбленіші твори про рідний край  наших земляків : С. Крижанівського, С. Черкасенка, Б. Сушинського,  М. Вінграновського,  Б. Мозолевського, Е.Январьова, В. Бойченка, К.  Голубкової, Дніпрової Чайки та багатьох інших. Учасники заходів продовжать знайомство із творчістю поетів і письменників Миколаївщини, читатимуть  твори улюблених поетів-сучасників.

 

 

 

 

 

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 19%
Раз на місяц - 17.2%
Раз на тиждень - 24.1%
Кожен день - 29.3%
Жодного разу - 10.3%

Total votes: 58

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com