Company Logo

slide 1 slide 2 slide 3

Випадкове зображення

dscn5020.jpg

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
71
224
71
5333
408474
192.168.0.146

Зараз на сайті

На сайті 26 гостей та немає учасників

Share

Я маю право!

Слухали, обговорювали, сперечалися…

Телебачення та Інтернет майже не щодня надає нам порцію новин про реформування органів місцевого самоврядування. Кожний громадянин України, незалежно від місця проживання, чи то велике місто чи маленьке село, вже хоч раз задавав собі питання: Що таке децентралізація влади? Які повноваження будуть у нових органів місцевого самоврядування? Які основні зміни передбачає реформування даної системи? Які переваги та недоліки реформи для населення?

У зв’язку з цим, 10 грудня на базі центральної районної бібліотеки відбувся круглий стіл за тематикою «Особливості проведення та наслідки децентралізації в Україні», організований працівниками бібліотеки. До участі у розмові були запрошені  голови районної та міської рад, голова райдержадміністрації, депутати органів місцевого самоврядування, депутат обласної ради О. Бондар,  користувачі бібліотеки, представники громадських організацій.

Суть перетворень, які пропонує реформа децентралізації у тому, що органи виконавчої влади та місцевого самоврядування почнуть займатись властивими для них справами. Органи місцевого самоврядування різних рівнів отримають необхідні повноваження та ресурси для їх здійснення. Нарешті, буде запроваджена відповідальність цих органів перед виборцями за результати своєї роботи. Щодо податкової сфери, реформа передбачає передачу в місцеві бюджети частини загальнонаціональних податків, а тому створює зацікавленість новостворених громаду у розвитку виробництва, підтримці малого та середнього бізнесу, тощо. Ще одним вагомим фактором є те, що новостворені громади стануть рушієм суспільних перетворень, адже вони будуть зацікавлені у добробуті своєї території.

 

Важливим фактором у проведенні круглого столу було залучення до обговорення нагальних питань в сфері децентралізації влади і депутатів, і їх виборців. Тому розмова була цікавою і неупередженою.  Голова райдержадміністрації С. Іванов звернув увагу присутніх на те, що виконавча влада не в змозі виконувати в повному обсязі делеговані їй органами місцевого самоврядування повноваження із-за відсутності коштів. Тому передача цих повноважень місцевим громадам  надасть їм можливість подальшого розвитку. На запитання присутніх щодо конкретних перспектив Новобужжя, створення робочих місць для молоді голова РДА зауважив, що безробіття – це наразі загальнодержавна  проблема.

Депутат обласної ради О. Бондар не один рік працював  на посадах міського голови і голови райдержадміністрації, тому проблеми району знає добре і розуміє неоднозначність наслідків процесу децентралізації. У своєму виступі він звернув увагу, що, наприклад відсутність законодавчої  бази з даного питання призведе до значних проблем при вирішенні соціальних питань, а це виплати пільг, субсидій, соціальної допомоги, оформлення юридичних актів і документів жителями громади. Доведеться вирішувати питання залучення інвестицій тому що кошти районного бюджету при відсутності  промислових підприємств не дадуть можливості утримувати об’єкти соціально-культурної сфери в  належному стані, а це скорочення посад, невиплата заробітних плат та інші малоприємні для громадян  наслідки.

Багато болючих питань обговорювали учасники засідання : освітлення вулиць, стан доріг, розвиток туризму в районі, залучення інвестицій, перспективи малого та середнього бізнесу. Активну участь в обговоренні проблемних питань взяли  депутати районної ради   С. Коновалов та П. Бортник.

Присутні мали змогу ознайомитися з відеоматеріалами щодо перспектив та наслідків децентралізації в Україні.

 

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 19%
Раз на місяц - 17.2%
Раз на тиждень - 24.1%
Кожен день - 29.3%
Жодного разу - 10.3%

Total votes: 58

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com