Company Logo

slide 1 slide 2 slide 3

Випадкове зображення

dscn3871.jpg

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
21
139
634
1338
337873
192.168.0.146

Зараз на сайті

На сайті 6 гостей та немає учасників

Share

Історія Ульянівської сільської бібліотеки-філії КЗ "Новобузька ЦБС"

Історія Улянівської сільської бібліотеки-філії КЗ "Новобузька ЦБС"

Добра розумна книга – свято для людини. В ній мудрість століть, краса і людяність, джерела безмежних пізнань. І коли дивишся на схилені над книгою юні голови, згадуєш, як це було раніше.

Улянівська сільська бібліотека була створена у 1953 році. У книжковому фонді бібліотеки тоді налічувалось майже 500 книг, які були передані з Улянівського сільського клубу. Кімната бібліотеки знаходилась в одному приміщенні із сільською радою та конторою колгоспу «Прожектор Ілліча». У двох невеличких шафах вмістились тоді всі книги новоствореної бібліотеки. З 1953 року по 1984 рік в Улянівській сільській бібліотеці незмінно працювала старанна та енергійна, мудра і доброзичлива людина, знавець своєї справи – Галина Несторівна Співак.

Вона активно проводила популяризацію літератури на виробничих ділянках, була завжди там, де трудяться люди, де вирішувалася доля врожаю.

На фото: Г.Н. Співак (зліва) проводить бесіду для читачів (1977 рік)

 

Часто Галина Несторівна згадує: «У 50-70 –ті роки ХХ століття люди читали багато, охоче спілкувались один з одним у бібліотеці, адже тоді ще не у кожній хаті був телевізор.»

З 1953 року по 1966 рік фонд Улянівської сільської бібліотеки зріс до 5967 примірників. На кінець 1966 року бібліотекою користувалися 648 користувачів.

Час плинув, як вода в Інгулі. У 1969р. колгосп побудував для селян новий Будинок культури, у приміщенні якого було виділено дві кімнати загальною площею 70кв.м для Улянівської сільської бібліотеки. У цьому приміщенні бібліотека знаходиться і зараз.

Бібліотека почала отримувати багато нових книг та періодичних видань. У 1970р. бібліотеці було виділено 10 нових стелажів, згодом ще 10 та столи зі стільцями. У цьому ж році послугами бібліотеки користувалось 700 читачів.

У 1975році бібліотеки сіл району було передано до Новобузької централізованої бібліотечної системи, в число яких і увійшла Улянівська  сільська бібліотека. У 1976 році фонд бібліотеки становив 7670 екземплярів, надходило 20 назв газет та журналів. Бібліотекою користувалися тоді 750 користувачів, в тому числі 110 дітей.

У 1980 році було зроблено капітальний ремонт приміщення. У практиці роботи бібліотеки почали застосовувати відкритий доступ до книжкових фондів.

Після закінчення Миколаївського культурно-освітнього училища до бібліотеки прийшла працювати Симонян Катерина Робертівна, яка працює на посаді завідуючої філією майже 28 років. На початку 80 та 90-тих років  фонд книгозбірні майже не змінювався і становив більш ніж 10 тисяч примірників. Але в середині 90-х років у зв’язку з обмеженням фінансування майже припинилося надходження нової літератури до бібліотеки, тому книжковий фонд на початок 2000 року становив менше 9 тисяч примірників. Для покращення ситуації з літературою у 1998 році в Улянівській сільській бібліотеці розпочав діяти платний абонемент літератури підвищеного попиту,за рахунок коштів якого поповнювався бібліотечний фонд.

Сьогодні у бібліотеці оформлено книжкові виставки, перегляди та полички, проводяться різноманітні масові заходи для користувачів різних вікових категорій.

За модель своєї роботи бібліотека працює у напрямку формування естетичної культури населення. Тому при бібліотеці діють два клуби за інтересами: «Пізнайко»  - для молодших школярів та «Ясні самоцвіти» - популяризація народної пісні, для людей різних вікових категорій.

Улянівська сільська бібліотека-філія активно співпрацює з Улянівською ЗОШ І-ІІ ступенів та сільським Будинком культури. Разом з ними бібліотекар прагне вирішувати основні проблеми сьогодення: виховання підростаючого покоління та молоді, популяризація літератури серед різних категорій користувачів, виховання у них любові до книги та читання, любові до рідного краю, бережливого ставлення до природи та людей старшого покоління.

Наша бібліотека на селі – місце, де можна поспілкуватися, знайти цікаву книжку для душі і просто відпочити.

Живуть у нашому селі хороші люди, працюють на землі, а ще люблять співати, веселитись і читати книги. Двері нашої бібліотеки для Вас завжди відкриті. Заходьте!

Життя продовжується, а це означає, що ще не одна сторінка історії Улянівської  сільської бібліотеки буде написана…

 

Джерела інформації:

Альбом спогадів, датований 1968 роком.

Співак Г.З книгами – в поле/Г.Співак//Вперед.-1979.- 19 квітня

Спогади бібліотекаря Г.Н. Співак.

Симонян К. Кращий лікар для серця/К.Симонян//Вперед.-2001.- 21 вересня

Облікові документи Улянівської сільської бібліотеки та центральної районної бібліотеки за 1980-2012рр.

Симонян К. Дружіть з книгою/К.Симонян //Вперед.-2007.- 15 вересня

 

Автор: зав. Улянівською сільською бібліотекою-філією Симонян К.Р.

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 19%
Раз на місяц - 17.2%
Раз на тиждень - 24.1%
Кожен день - 29.3%
Жодного разу - 10.3%

Total votes: 58

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com