Company Logo

slide 1 slide 2 slide 3

Випадкове зображення

dscn3891.jpg

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
145
109
815
2630
349820
192.168.0.146

Зараз на сайті

На сайті 8 гостей та немає учасників

Share

Шевченкове слово в віках не старіє


Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас, і щороку – новим, неповторним. 9 березня невелика, але дружня родина Улянівської ЗОШ зібралася у святково прибраному класі щоб відзначити 203-ю Шевченкову весну. Вчитель української мови та літератури  Савова О.В. підготувала і провела для присутніх літературно-музичну композицію «Шевченкове слово в віках не старіє».Завідуюча Улянівською бібліотекою Симонян К. Р.  привітала всіх зі святом та подякувала активним учасникам конкурсу малюнків за творами Т.Г.Шевченка, який проводився у бібліотеці.


Особливо хочеться відзначити  учнів Євгена Андросовича , Сніжану Ткачук , Галину Сироткіну. Глядачі побачили  флеш-моб від учнів сьомого   класу, а учні шостого класу читали свої творчі роботи про життя великого Кобзаря. Добре показали свої знання наймолодші учасники заходу – учні початкових класів: Денис Сухий , Микола Цвітков, Катерина Мартинюк, Дмитро Галущенко. Дітей підготувала до свята класовод початкових класів  Бандура Л.А., а пісні всім дарувала учениця сьомого  класу Марина Балан. Музичний супровід свята забезпечив вчитель англійської мови Дорошенко М.В. Потім визначили переможців арт-майстерні за творами Т. Г. Шевченка. Ними стали : Катерина Мартинюк (1 клас), Євген Андросович (4 клас), Михайло Пфайфер (4 клас), Тетяна Станіславчук (5 клас), Галина Сироткіна (9 клас), Сніжана Ткачук (9 клас), Анастасія Соломенко (5 клас),  Олександр Кудибін (6 клас),  Віктор Зубку (3 клас).Вірші, присвячені Тарасу Шевченку читали поети- початківці Марина Балан,  Євген Андросович,  Тетяна Станіславчук,  Галина Сироткіна.Дуже приємно, що наші діти знаючі і талановиті, адже вони – майбутнє вільної і незалежної України, яку так оспівував у своїх творах Тарас Шевченко.

 


Все йде, все минає… Та залишається пам’ять, добра слава про людей, що мандрують у світи в пошуках істини і правди. Здається, що  ми все  знаємо про Т.Г.Шевченка , та все ж знову і знову відкриваємо для себе щоразу іншого і нового поета.

Творчість письменників-земляків


З любові до отчої землі починається все: молодість і чесність, гідність і повага до старших, а відтак – відповідальність за долю України. Любов до рідної землі кожен розуміє по-своєму, по-своєму й виповідає це складне, багатогранне почуття.Наш народ несе з собою у століття велику силу. Ніколи не поблякнуть золоті розсипи творів української поезії.  У  березня  в Улянівській сільській бібіліотеці – філії  для молоді  було проведено літературну годину «Сторінками творчості письменників-земляків».   Завідуюча бібліотекою К. Симонян  розповідала  біографію кожного письменника ювіляра та цікаві факт із життя письменників –краян.  Учасники заходу охоче декламували вірші  Е.Январьова,М. Вінграновського, читали уривки із творів С. Черкасенка. Згадали також кращі твори новобузьких письменників і поетів: Л.Матвієнко,А.Кислого,Н.Гуржій, Г. Сімочкіної,  Г. Котляр та ін. До послуг користувачів бібліотеки також був оформлений перегляд поетичних збірок

Книги – морська глибина

 У бібліотеці було проведено бібліотечний урок «Книги- морська глибина» для учнів 5-6 класів Улянівської ЗОШ. Бібліотекар Симонян К. Р.  розповіла дітям про значення книги в житті людини, про перші бібліотеки  України та знаменитих бібліотекарів. Діти  уважно слухали розповідь бібліотекаря і активно відповідали на поставленні запитання. Кижла Максим,  Зубку Анастасія та  Лоза Альона прочитали вірші про книгу та бібліотеку. А насамкінець всі разом заспівали пісню «Нам без книг ніяк не можна».

 

 

Історія Ульянівської сільської бібліотеки-філії КЗ "Новобузька ЦБС"

Історія Улянівської сільської бібліотеки-філії КЗ "Новобузька ЦБС"

Добра розумна книга – свято для людини. В ній мудрість століть, краса і людяність, джерела безмежних пізнань. І коли дивишся на схилені над книгою юні голови, згадуєш, як це було раніше.

Улянівська сільська бібліотека була створена у 1953 році. У книжковому фонді бібліотеки тоді налічувалось майже 500 книг, які були передані з Улянівського сільського клубу. Кімната бібліотеки знаходилась в одному приміщенні із сільською радою та конторою колгоспу «Прожектор Ілліча». У двох невеличких шафах вмістились тоді всі книги новоствореної бібліотеки. З 1953 року по 1984 рік в Улянівській сільській бібліотеці незмінно працювала старанна та енергійна, мудра і доброзичлива людина, знавець своєї справи – Галина Несторівна Співак.

Вона активно проводила популяризацію літератури на виробничих ділянках, була завжди там, де трудяться люди, де вирішувалася доля врожаю.

На фото: Г.Н. Співак (зліва) проводить бесіду для читачів (1977 рік)

 

Часто Галина Несторівна згадує: «У 50-70 –ті роки ХХ століття люди читали багато, охоче спілкувались один з одним у бібліотеці, адже тоді ще не у кожній хаті був телевізор.»

З 1953 року по 1966 рік фонд Улянівської сільської бібліотеки зріс до 5967 примірників. На кінець 1966 року бібліотекою користувалися 648 користувачів.

Час плинув, як вода в Інгулі. У 1969р. колгосп побудував для селян новий Будинок культури, у приміщенні якого було виділено дві кімнати загальною площею 70кв.м для Улянівської сільської бібліотеки. У цьому приміщенні бібліотека знаходиться і зараз.

Бібліотека почала отримувати багато нових книг та періодичних видань. У 1970р. бібліотеці було виділено 10 нових стелажів, згодом ще 10 та столи зі стільцями. У цьому ж році послугами бібліотеки користувалось 700 читачів.

У 1975році бібліотеки сіл району було передано до Новобузької централізованої бібліотечної системи, в число яких і увійшла Улянівська  сільська бібліотека. У 1976 році фонд бібліотеки становив 7670 екземплярів, надходило 20 назв газет та журналів. Бібліотекою користувалися тоді 750 користувачів, в тому числі 110 дітей.

У 1980 році було зроблено капітальний ремонт приміщення. У практиці роботи бібліотеки почали застосовувати відкритий доступ до книжкових фондів.

Після закінчення Миколаївського культурно-освітнього училища до бібліотеки прийшла працювати Симонян Катерина Робертівна, яка працює на посаді завідуючої філією майже 28 років. На початку 80 та 90-тих років  фонд книгозбірні майже не змінювався і становив більш ніж 10 тисяч примірників. Але в середині 90-х років у зв’язку з обмеженням фінансування майже припинилося надходження нової літератури до бібліотеки, тому книжковий фонд на початок 2000 року становив менше 9 тисяч примірників. Для покращення ситуації з літературою у 1998 році в Улянівській сільській бібліотеці розпочав діяти платний абонемент літератури підвищеного попиту,за рахунок коштів якого поповнювався бібліотечний фонд.

Сьогодні у бібліотеці оформлено книжкові виставки, перегляди та полички, проводяться різноманітні масові заходи для користувачів різних вікових категорій.

За модель своєї роботи бібліотека працює у напрямку формування естетичної культури населення. Тому при бібліотеці діють два клуби за інтересами: «Пізнайко»  - для молодших школярів та «Ясні самоцвіти» - популяризація народної пісні, для людей різних вікових категорій.

Улянівська сільська бібліотека-філія активно співпрацює з Улянівською ЗОШ І-ІІ ступенів та сільським Будинком культури. Разом з ними бібліотекар прагне вирішувати основні проблеми сьогодення: виховання підростаючого покоління та молоді, популяризація літератури серед різних категорій користувачів, виховання у них любові до книги та читання, любові до рідного краю, бережливого ставлення до природи та людей старшого покоління.

Наша бібліотека на селі – місце, де можна поспілкуватися, знайти цікаву книжку для душі і просто відпочити.

Живуть у нашому селі хороші люди, працюють на землі, а ще люблять співати, веселитись і читати книги. Двері нашої бібліотеки для Вас завжди відкриті. Заходьте!

Життя продовжується, а це означає, що ще не одна сторінка історії Улянівської  сільської бібліотеки буде написана…

 

Джерела інформації:

Альбом спогадів, датований 1968 роком.

Співак Г.З книгами – в поле/Г.Співак//Вперед.-1979.- 19 квітня

Спогади бібліотекаря Г.Н. Співак.

Симонян К. Кращий лікар для серця/К.Симонян//Вперед.-2001.- 21 вересня

Облікові документи Улянівської сільської бібліотеки та центральної районної бібліотеки за 1980-2012рр.

Симонян К. Дружіть з книгою/К.Симонян //Вперед.-2007.- 15 вересня

 

Автор: зав. Улянівською сільською бібліотекою-філією Симонян К.Р.

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 19%
Раз на місяц - 17.2%
Раз на тиждень - 24.1%
Кожен день - 29.3%
Жодного разу - 10.3%

Total votes: 58

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com