Company Logo

slide 1 slide 2 slide 3

Випадкове зображення

3333333333333.jpg

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
140
109
810
2625
349815
192.168.0.146

Зараз на сайті

На сайті 5 гостей та немає учасників

Share

Літературна година «Поезія- музика серця»

Поезія…Вона покликана хвилювати, давати насолоду, плекати високі почуття, збагачувати духовність. Загальноприйнятою є думка, що сучасна молодь мало цікавиться поезією. Людина із поетичною збіркою в руках обов’язково уявляється більш зрілою, тому  літературна  година «Поезія - музика серця»  була проведена  саме для старшокласників. Вони ознайомились  з поезією наших краян: В. Швеця,  Г. Котляр,  Н. Гуржій, В. Герасименко.  Це надзвичайні люди: талановиті, з багатобарвним сприйняттям світу, з очима, відкритими для всього прекрасного. Поезія — це стан їхньої душі, пісня, яка лине із самого серця. Кожен вірш — це сповідь поета, якийсь незабутній епізод з його життя, неповторний барвистий опис життєво-важливих цінностей, переживань, почуттів, емоцій. В цьому  сповна переконалися учасники заходу.

Не треба думати мізерно …

Вже традиційними стали  засідання первинної ветеранської організації при Софіївській сільській раді за участю бібліотеки. Цього разу тема засідання звучала поетичною строфою Ліни Костенко «Не треба думати мізерно…» Ці слова ніби стали вступом до  подальшої  розмови про поетів-шестидесятників: В. Симоненка, В. Стуса, О.Ольжича та багатьох інших.  За допомогою завідуючої бібліотекою І. Скуміної намагалися розібратися, чому життя цих людей  було таким стражницьким та важким. Рядки із творів поетів, їх життєва позиція зворушила усіх. Кожен відчув, що за допомогою слова можна нести добро. І кожен хотів почитати (чи заспівати) саме ті поетичні строфи, що вразили найбільше. Наприклад, Ліни Костенко «Осінні айстри горілиць зайшлися болем. Ген, килим, витканий із птиць, летить над полем…» Отак і збіг час. Розходилися, домовляючись про наступну зустріч. 

Історія Софіївської сільської бібліотеки-філії Новобузької ЦБС

Історія Софіївської сільської бібліотеки-філії КЗ "Новобузька ЦБС"         

       Серед безкраїх просторів, серед його казкових краєвидів і широких обріїв в місцині зручній і привабливій року 1830, як говорять скупі архівні відомості, з'явилась Софіївка.
      
Розташована на березі річки Інгул, за 12 км на захід від районного центру та за 17 км від залізничної станції. В 1946 році в селі організували хату-читальню. Завідувала нею Ольга Василівна Дмитренко. Фонд цієї хати-читальні був близько 800 примірників.
      
З кожним роком книг більшало. З 1956 року з хати-читальні створено Софіївську сільську бібліотеку. Сюди приїхала працювати випускниця Миколаївського культосвітнього училища Попова Валентина Миколаївна. В 1959 році працювала Осадча Катерина Григорівна. Змінила її Яценко Галина Сергіївна. З березня 1961 року зав. бібліотекою працювала Джунжик Галина Петрівна. Працювала майже 37 років.
          Фонд поповнювався і досяг більше 12 тисяч екземплярів. З 1973 року бібліотека перейшла у нове приміщення яке знаходилося на другому поверсі щойно збудованого будинку культури де й перебувала 25 років.

         З 1969 року Софіївська бібліотека називається бібліотекою відмінної роботи. Бібліотечний фонд у закладі досить великий. Сюди приходять і жителі, і учні, бо тут можна завжди знайти необхідний матеріал, новинки літератури. Працівники обслуговують більш як 600 жителів села. Проводять масові заходи, свята, пишуть сценарії, виступають у ролі організаторів і ведучих. Галина Петрівна зараз на заслуженому відпочинку, але кожного дня знаходить час, щоб завітати до бібліотеки.
       
У 1975 році Софіївська бібліотека  перейшла до складу Новобузької централізованої бібліотечної системи.
       З 1988 року в Софіївську бібліотеку прийшла працювати бібліотекарем  її дочка - Скуміна Ірина Миколаївна.
        В  1998  році  вже  в  застійний  період  приміщення  потребувало  капітального  ремонту , тому  було  вирішено  перенести  бібліотеку  у  приміщення  дитсадка.  З 1992  року  перебуває  у  приміщені  бувшої  контори  радгоспу  ім. Щорса.

 

 Джерела інформації:

Альбом спогадів датований 1968-1970 роками

Спогади колишнього бібліотекаря Джунжик Г .П.

Шинкарьова З.Світ книг відкритий кожному/З.Шинкарьова//Вперед.-2000.-26 вересня

Статистичні дані ЦБС

Автор: зав. Софіївською сільською бібліотекою-філією Скуміна І.М.

 

 

 

 

 

 

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 19%
Раз на місяц - 17.2%
Раз на тиждень - 24.1%
Кожен день - 29.3%
Жодного разу - 10.3%

Total votes: 58

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com