Бібліотеки системи
Головне меню
Випадкове зображення

Статистика відвідувань







Зараз на сайті
На сайті 10 гостей та немає учасників
Історія Розанівської сільської бібліотеки-філії КЗ "Новобузька ЦБС"
- Деталі
- Хіти: 865
Історія Розанівської сільської бібліотеки-філії КЗ "Новобузька ЦБС"
Часто запитують?А як було раніше?Тому було поставлено за мету дізнатися про історію виникнення нашої Розанівської сільської бібліотеки.
Розпочати потрібно з самого початку…..
У 1920 році в с. Розанівка був створений комсомольський осередок. Багато справ було у комсомольців. Однією з самих найважливіших була боротьба з безграмотністю. У 1924 році на 120 дворів було не більше, як десять таких, що вміли читати і писати. Отож і влаштовували в селах хати – читальні. Читальні були в селах: Розанівка, Антонівка, Варварівка, Чернешево,ці села входили до однієї громади. Вечорами читальні були переповнені. Тут же навчали і писати, і читати. В читальнях налічувалося дві сотні книжок. На початку 30-тих років книжковий фонд налічував майже п’ятсот книг і обслуговувалося 250 читачів.
У період Великої Вітчизняної війни на початок 40-х – по 50-ті роки читальні були втрачені і роботу бібліотекаря виконували окремі жителі та працівники з району, які знайомили населення з перебігом війни, проводили агітаційну роботу.
В післявоєнний період в 1952 році роботу бібліотеки було поновлено на одній з найгарніших вулиць села – Набережній у звичайній хаті – читальні і обслуговувала вона 320 читачів, книжковий фонд становив майже 1000 книг. Зі слів Галини Нікіфоровни Тесленко, яка була бібліотекарем в період з 1964 по 1968 роки книжковий фонд становив 3000 екземплярів і обслуговувала майже 400 читачів. Для бібліотеки була відведена кімната в сільському будинку культури. І вона стала центром культурного життя села. Найактивнішими читачами були – В.Ф. Кулініч, І. М. Корнієнко, Л. О. Лисенко, А. Зубенко. Галина Нікіфорвна запам’яталася жителям,ще як людина ,яка вперше в 1964 році поставила п’єсу «Наталка Полтавка».
У 70 ті роки бібліотека отримала нове приміщення,обслуговувала 400 читачів,книжковий фонд становив 4000 примірників. Ці часи є особливими для нашого села,тому, що бібліотекарем була наша гордість Новобужжя, письменниця, член спілки журналістів України, Лауреат премії імені Лариси Шахової – Любов Миколаївна Матвієнко. ЇЇ роботу пам’ятають і нині. Зі слів Н.С. Кравченко: «Наша Люба, так ми її називали,кожного дня доносила нам щось нове, чи то книгу, чи то газету. Знаходила нас і на полі ,і на городі, і вдома, проводила агітаційні бесіди».
Ще одна важлива подія сталася в 1975 році відбулася централізація бібліотечної системи. Розанівська бібліотека стала сільським філіалом №19.
Період 80 - 90 років відзначився своєю стабільною роботою. Бібліотека обслуговувала 500 читачів, книжковий фонд становив 8000 примірників. В цей період запам’яталися читачам такі бібліотекарі: Н. П. Шеремет,В. В. Фанна,Н. І. Бабіжецька, В.С. Лушпенко. Кінець 90 – х років приніс розруху в державі і занепад бібліотек,щоб якось поповнити свої фонди в бібліотеках вводяться платні послуги.
В нове тисячоліття бібліотека прийшла з завідуючою А.Б. Гладир, а в 2008 році продовжила її роботу В.В.Кроха. У 2011 році бібліотеку було переведено до приміщення Розанівської ЗОШ І – ІІ ступенів. На даний час бібліотека обслуговує 250 читачів, книжковий фонд становить 4381 примірник. Для залучення дорослого населення в 2011 році було створено літературне об’єднання »Лілея»,члени якого приймають активну участь в житті бібліотеки. З 2005 року в бібліотеці працює клуб за інтересами для дітей «Барвінчата».
На фото: Завідуюча Розанівською сільською бібліотекою-філією
В.В. Кроха з наймолодшими читачами у бібліотеці
У наш час бібліотека являється не лише культурним, а й освітнім центром і працює за історично – туристичним напрямком. Адже наше село являється одним з важливим історичним центром. Саме на берегах гарної річки Інгул майже 3,5 тис. років тому жили найдавніші представники собатинівської культури, які були ще до скіфів у наших степах. І наше завдання донести до читачів знання про цю культуру,про важливість відкриття,про охорону природи та історичних пам’ятків нашої великої держави. Для виконання даної місії були тісно налагодженні зв’язки з громадою, з представниками Національного університету ім. В.О. Сухомлинського, з працівниками Приінгульського парку.
Бібліотека живе і працює за принципом: «Ми хочемо не лише читати,а й бачити прочитане.»
Джерела інформації:
Спогади Н. С. Кравченко – жительки села Розанівка;
Спогади жителя села Розанівка: І. А. Шульги;
Тесленко О.Роки і люди спогади про минуле/ О. Тесленко// Вперед .- 1967.-7 січня
Тесленко Г.Люблять у нас книгу/ Г. Тесленко// Вперед.-1967.- 7 січня
Статистичні дані ЦБС;
Картотека ЦБС
Автор:зав. Розанівською сільською бібліотекою-філією Кроха В.В.
Найпопулярніші статті
Останні статті
Опитування
Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?
Total votes: 58