Company Logo

slide 1 slide 2 slide 3

Випадкове зображення

dscn4874.jpg

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
140
109
810
2625
349815
192.168.0.146

Зараз на сайті

На сайті 8 гостей та немає учасників

Share

Година пам’яті «Їх, юних сміливців, лиш жменька була…»


Минають роки, та пам’ять про юнаків,  які полягли під Крутами не згине повік. Юним патріотам була присвячена година пам’яті «Їх, юних сміливців, лиш жменька була, - із серцем зі сталі, і духом з граніту»  проведена у сільській бібліотеці з учнями 9 класу. Завідуюча  сільською бібліотекою розповіла про подвиг українських студентів та гімназистів, які 29 січня 1918 року поклали своє життя на вівтар Вітчизни.  Пом’янули загиблих хвилиною мовчання. Учні прочитали вірші про героїв Крут та поділилися своїми думками про події  того часу.  

Історія Новоюр'ївської сільської бібліотеки-філії

Історія Новоюр’ївської сільської бібліотеки-філії КЗ "Новобузька ЦБС"

Серед безкраїх степів розкинулось наше невелике  мальовниче  село -  Новоюр’ївка, де в 1946 році жителі нашого села організували хату – читальню, яка знаходилась у домівці господині  Людмили Іванівни Богушевської. В той далекий повоєнний рік люди тяглися до книги.

Вечорами молодь села збиралися у хаті - читальні де вчитель початкових класів Ніна Володимирівна Манжуренко читала книги відомих класиків, які приносила з собою.

Після трудового дня, в короткі хвилини відпочинку збиралися в хаті – читальні на репетиції драматичного колективу. В грубці потріскували дрова зігріваючи теплом, яке ніби передавалося від одного учасника до іншого. Грали Кропивницького, Карпенка – Карого.

 Бібліотека існує з давніх часів. Це невичерпне джерело відповідей на нескінченні запитання людини до життя. Так, у 1950 році в приміщенні сільської ради, що знаходилась в центрі села, було відкрито бібліотеку. Стелажі в бібліотеці були саморобні, нефарбовані. Книжковий фонд налічував 600 примірників книг. Першим бібліотекарем на селі була Дарина Василівна Бармашова. Поступово книжковий фонд поповнювався за рахунок господарства.  Мало було дитячих книг.

В 1960 році бібліотекарем стала працювати Варвара Михайлівна Фоменко, яка переїхала жити в село з Нового Бугу. На той час фонд бібліотеки налічував 5000 примірників книг,  450 читачів. З масових заходів популярними були голосні читки, лекції, читацькі конференції, усні журнали, бесіди. Бібліотекар відвідувала тракторні бригади, ферми.

В 1972 році в центрі села Новоюр’ївка було збудовано красивий двоповерховий Будинок культури на 400 місць. На другому поверсі було розміщено сільську бібліотеку, загальною площею 180 кв. м.  В бібліотеці дві просторі, світлі кімнати: дорослий та дитячий абонементи. Бібліотекарем стала працювати Міля Миколаївна Безручко. Фонд бібліотеки налічував 6200 примірників книг, читачів було 800 чоловік.

Бібліотекар проводила культурно – масові заходи: усні журнали, голосні читки, читацькі конференції, лекції, тематичні вечори, бесіди, випускала «Блискавки» на виробничих ділянках, в яких висвітлювала хід змагання колгоспників.

У 1975 році відбулася централізація бібліотек. Новоюр’ївська сільська бібліотека ввійшла до складу бібліотечної системи і стала Новоюр’ївською сільською бібліотекою – філією №18.

З 1976 року стала працювати завідуючою сільською бібліотекою  - філією Ніна Федорівна Кузьмінська, яка народилась і виросла в селі Новоюр’ївка. Змалку любила читати книги, часто відвідувала сільську бібліотеку. Спочатку працювала в бібліотеці без освіти, далі виявила бажання вчитися. Заочно закінчила Миколаївське культурно – освітнє училище.

 Фонд бібліотеки нараховував 6721 примірник книг, послугами бібліотеки користувалися  750 чоловік.

Двадцять п’ять років віддала бібліотечній справі Ніна Федорівна. Не одне покоління читачів з щирою вдячністю згадують ту гарну, привітну жінку, яка сумлінною працею вміла задовольнити  різноманітні запити читачів.

Бібліотекар була частим гостем на фермах, на току, тракторних бригадах, а це за три кілометри від села. Вона випускала «Блискавки», в яких висвітлювала хід змагання колгоспників, проводила політінформації, розповідала про результати соціалістичного змагання, знайомила з новою періодикою. Була у гущі мас з найновішою інформацією.

Люди дуже любили читати книги, періодичні видання – газети, журнали, а їх  бібліотека виписувала багато. Особливою популярністю на той час користувався журнал «Перець».

  На той час велика увага приділялась роботі з каталогами, опису періодики. В ідеальному стані був довідково – бібліографічний апарат бібліотеки: алфавітний, систематичний каталоги та краєзнавча картотека.

  Через відділ комплектування та обробки літератури з ЦРБ великими партіями надходила різножанрова література.

Бібліотека разом з Будинком культури організовували масові заходи для жителів села. Це і проводи юнаків до лав Радянської армії, посвячення в хлібороби, свято першої борозни, першого снопа, свято Нового року, Різдвяні свята. Особливу увагу приділяла бібліотека роботі з молоддю. Проводили зустрічі молоді з ветеранами праці, з передовиками сільського господарства, з ветеранами Великої Вітчизняної війни, зустрічі з солдатами, які щойно повернулися з лав Радянської армії.

  У квітні 1997 році, в зв’язку з обмеженістю бюджетного фінансування та з метою збереження кадрів, та матеріальних цінностей. (Розпорядження Новобузької райдержадміністрації 7.02. 1997  №48). «Про передачу штатних одиниць СБК та бібліотек на утримання господарств району». Згідно з цим рішенням бібліотеку було передано на тимчасове утримання СТОВ «Зірка».

  З 2002 року і до цього часу завідує сільською бібліотекою – філією Наталія Анатоліївна Шалімова, яка має бібліотечну освіту. Книжковий фонд бібліотеки налічував 8470 примірників книг, читачів  750.

25 травня 2001 року XXI сесією 23 скликання було прийнято рішення «Про розподіл коштів затверджених в бюджеті району на передачу об’єктів соціальної сфери до комунальної власності». Згідно з рішенням бібліотека перейшла в 2002 році на утримання Новобузького відділу культури та туризму Новобузької РДА. В зв’язку з економічною ситуацією  бібліотеці доводилося боротися за виживання, знаходити нові можливості задоволення запитів читачів. Так, у 2002 р. було запроваджено платні послуги для літератури підвищеного попиту.

  Бібліотека є важливим чинником інтелектуального, духовного, естетичного збагачення кожної нації. Доносячи до людей увесь спектр різноманітних інформаційних потоків державотворчих ідей, розвиваючи реальну картину світу, вона сприяє всебічному розвитку особистості.

Новоюр’ївська бібліотека особливу увагу приділяла інтелектуальному розвитку користувачів. Завдання бібліотекаря не тільки прищеплювати  любов до книги, навчити користуватися бібліотекою та її фондом, довідково – бібліографічним апаратом, але й вмінню самовдосконалення, готовності й здатності до самоосвіти.

З метою збереження кількості користувачів, задоволення їх запитів, широкого розвитку інформації бібліотека здійснює обслуговування окремих груп населення, які не можуть, або мають труднощі у її відвідуванні. Для людей з обмеженими можливостями діє форма роботи «Книгоношення».

Для населення це вже давно не просто бібліотека,а місце проведення культурного дозвілля. На даний час в бібліотеці діє клуб за інтересами для дітей «Казковий світ», який допомагає розвивати пам’ять, увагу, мислення, виховує бажання читати казки та інші літературні твори, і клуб народознавчого  характеру «Калинка» для дорослих.

В бібліотеці проводяться різноманітні масові заходи: літературно – музичні вечори, години поезії, конкурси, бібліотечні уроки, вікторини, брейн – ринги, огляди літератури, вечори спілкування, літературно – розважальні шоу, літературні аукціони, дні відкритих дверей.

На сьогодні Новоюр’ївська сільська бібліотека – філія нараховує 8694 примірників, послугами бібліотеки користуються 630 користувачів.

  Головне надбання бібліотеки – це її читачі, їхні інтереси й уподобання.  Гордість бібліотеки – читачі – активісти, які стали душею бібліотеки, її серцем і розумом – Віра Миколаївна Левченко, Валентина Миколаївна Фоменко, Галина Михайлівна Богушевська, Галина Іванівна Салата, Микола Якович Гончаренко, Ніна Федорівна Кузьмінська, Володимир Володимирович Гребинюк, Раїса Федорівна Шепель, Петро Григорович Шепель, Людмила Миколаївна Савич та багато – багато інших.

  Проводячи паралелі між минулим сьогоденням можна зробити певні висновки:

·         бібліотека була і залишається культурним центром на селі;

·         вона є надійним джерелом інформації для всіх верств населення;

Змінюється час, змінюється політичний та економічний стан у країні, незмінним лишається одна – бібліотека.

   

Джерела інформації

·         Спогади жительки села С.С.Стукало

·         Спогади працівників бібліотеки М.М. Безручко, Н.Ф. Кузмінської

·         Кузмінська Н. Зустріч з ветеранами колгоспу/Н.Кузмінська//Вперед.-1982.-2березня

·         Альбом спогадів датований 1968-1970рр.

·         Книги сумарного обліку Новоюр’ївської сільської бібліотеки 1976-2012рр.

·         Планово-звітна документація Новобузької ЦБС 1982-2012рр.

·         Рішення Новобузької райдержадміністрації «Про розподіл коштів затверджених в бюджеті району на передачу об’єктів соціальної сфери до комунальної власності»

·         Розпорядження Новобузької райдержадміністрації 7.02. 1997  №48 «Про передачу штатних одиниць СБК та бібліотек на утримання господарств району».

 

Автор:  завідуюча Новоюр’ївською сільською бібліотекою Н.А.Шалімова

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 19%
Раз на місяц - 17.2%
Раз на тиждень - 24.1%
Кожен день - 29.3%
Жодного разу - 10.3%

Total votes: 58

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com