Company Logo

slide 1 slide 2 slide 3

Випадкове зображення

dscn4223.jpg

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
140
109
810
2625
349815
192.168.0.146

Зараз на сайті

На сайті 4 гостей та немає учасників

Share

Історія Новополтавської сільської бібліотеки-філії №2 КЗ "Новобузька ЦБС"

Новополтавська сільська бібліотека-філія №2 КЗ "Новобузька ЦБС"

Бібліотеки виникли, існували і діяли в конкретному історичному середовищі, були підпорядковані його ідеалам і цілям.  Трудовий день скінчився. Юнаки і дівчата, літні люди, повернувшись з роботи, поспішають до сільської бібліотеки – улюбленого місця культурного відпочинку. Популяризація книг велася в усіх напрямках виховання: ідейно-політичному, моральному, правовому, трудовому. Необхідно було охопити читанням все „читаюче” населення села.

Ви гортаєте сторінки історії Новополтавської сільської бібліотеки-філії № 2, села Полтавка.  Історія бібліотеки, як і історія села, розвивалася ще з далеких сивочолих років. В 1967 році робітника Володимира Тимофійовича Калініченка на Новополтавській залізничній станції знали як завзятого книголюба. Тому ні для кого не було несподіванкою, коли він згодився завідувати бібліотекою, яку вирішили відкрити залізничники.

На жаль, фото першого бібліотекаря і бібліотеки села Полтавка не знайшлося. З розповідей старожилів села в уяві постає образ Володимира Тимофійовича як чоловіка середніх років, уважного, врівноваженого, цікавого співбесідника і порадника.

На той час в бібліотеці, яку організували на громадських засадах, було майже 1000 різних книг, 100 читачів користувалося  її послугами. За організацію своєї бібліотеки всі взялися з ентузіазмом. Дружно обладнували бібліотеку залізничники, прийшовши сюди після трудового дня. Одні робили стелажі для літератури, інші – фарбували їх, виготовили щити для книжкових виставок.

Сільська бібліотека села Новополтавка передала у фонд бібліотеки залізничників 560 примірників різної літератури.

 Але кожному було ясно: цього замало. Адже охочих брати тут книжки було багато і їм вибрати мало бути з чого. Бібліотека на громадських засадах працювала по 5 годин у суботу та неділю. І якщо вона відкрита – сюди завжди йшло багато робітників. А щоб бібліотека краще працювала турбувалися про це всі комуністи, голова місцевого комітету Олексій Іванович Кудренко, кожен залізничник.

 Начальник станції Іван Федорович Кравцов, секретар парторганізації Віктор Жук, Серафима Самойленко, Дар’я Пильник та багато інших читачів приносили книжки з своїх домашніх бібліотек.  Для розміщення фонду виділили окрему кімнату, принесли стіл, стільці та декілька шаф.

 Минали роки, цікавість людей до книги зростала. Зростала і відповідальність до посади. Тому постійно стояло складне і відповідальне завдання: щоб на клубних і бібліотечних посадах були освічені і висококваліфіковані працівники.

В 1969 році у селі Полтавка об’єднали книжковий фонд бібліотеки Новополтавської залізничної станції з книжковим фондом бібліотеки Новополтавського елеватора. Створили один єдиний книжковий фонд та розмістили на території Новополтавського елеватора. Книги  тепер розміщено не в одній кімнаті, а в трьох. Фонд  бібліотеки почав більше поповнюватися, передплачується більша кількість періодичних видань, збільшується чисельність читачів. Адже бібліотеку тепер відвідують не лише залізничники, а й робітники Новополтавського комбікормового заводу та елеватора.

Бібліотекарем була призначена Линько Валентина Василівна. На цій прекрасній і цікавій посаді Олена Василівна пропрацювала 3 роки. На жаль, інформації про період її роботи немає. Полтавчани  пам’ятають її як привітну, уважну і вимогливу працівницю бібліотеки. На роботі у неї завжди було затишно і охайно. Книжковий фонд поновлювався різноманітною літературою, люди постійно знаходились в бібліотеці до самого закінчення робочого часу. Адже всім було цікаво обговорити прочитану книгу або фейлетон з газети, послухати лекцію на ту чи іншу тему.  Бібліотеку відвідували читачі різного віку: робітники, пенсіонери, діти.

Проходили роки, у 1972 році бібліотеку очолює  Сімініченко Любов Віталіївна випускниця Харківського культосвітнього інституту. Вона уміло і з наполегливістю продовжувала започатковану налагоджену роботу.  Традиційними були в роботі бібліотеки зустрічі читачів з керівниками та передовиками сільського виробництва. Цей і виїзди на механізовані бригади з різноманітними заходами, де людям праці так необхідне було свіже повідомлення, новинки з надходження до книжкового фонду, інформація з усіх галузей знань. Бібліотека з Будинком культури організовували масові заходи для жителів села. Це і проводи юнаків до лав Радянської армії, посвячення в хлібороби, свято першої борозни, купальські зорі, різдвяні свята, проводи зими.

1976 році бібліотека Новополтавського елеватора  увійшла до складу Новобузької централізованої бібліотечної системи. З  того часу і пішла назва  Новополтавська сільська бібліотека-філія № 2. На той час фонд бібліотеки становив 4346 примірників та 650 читачів.

 В  1985 році книжковий фонд бібліотеки становив 9185 примірників, збільшується чисельність користувачів – 744.

  В усі роки в бібліотеці проводилися та проводяться різноманітні масові заходи - тематичні та літературні вечори, бібліотечні уроки, літературні вітальні, конкурси, вікторини, прес-конференції, зустрічі за круглим столом,   діють клуби за інтересами.

На фото: В.М. Карпов - ветеран Великої Вітчизняної війни
з дітьми під час проведення літературної години
до Дня Перемрги, 1995 рік

 

Внаслідок економічної скрути в Україні починаючи з 90-х років йде недофінансування бібліотек, скорочуються кадри, разом з тим зменшується надходження книг до бібліотеки. У 1990 році книжковий фонд бібліотеки становить 8051 примірник. Бібліотеками розпочато  роботу по очищенню книжкових фондів, вилучається  політично-застаріла література. Внаслідок проведеної роботи книжковий фонд бібліотеки упорядковано, а його кількість зменшується.

З 1998р. в бібліотеках району впроваджуються платні послуги, в тому числі і в нашій сільській бібліотеці-філії. На зібрані кошти купувалася нова література. Фонд починає по трохи збільшуватися, до нього більше надходить нової цікавої літератури, налічує  8466 примірників, бібліотека обслуговує 750 користувачів.

У 2009 році до бібліотеки прийшла працювати  Кругляк Оксана Петрівна, яка закінчила Миколаївський коледж культури і мистецтв, та має кваліфікацію фахівця з бібліотечної справи.

Незважаючи на важкі часи бібліотекар намагається якнайкраще виконувати  свою роботу, прагне якісно обслуговувати користувачів, задовольняти читацькі інтереси, проводить індивідуальні бесіди та різноманітні масові заходи.

В бібліотеці діє літературний дитячий клуб « Читайлик », для дітей молодшого шкільного віку. Бібліотека є центром популяризації книги та читання на селі. Тут  читачі спілкуються,  є  присутніми  на різних масових заходах, беруть участь у них.

На сьогодні Новополтавська сільська бібліотека-філія № 2 нараховує 7179 примірників, а також різноманітні періодичні видання. Послугами бібліотеки користуються 400 жителів села, в тому числі молодь, діти, студенти, ветерани війни і праці, пенсіонери, робітники Новополтавської залізничної станції та Новополтавського елеватора.

Незважаючи на всі негаразди сьогодення, бібліотека працює, виконує свою просвітницьку місію, залишається джерелом знань, центром інформаційної та духовної культури для жителів своєї громади.

Для тих, хто бажає більше знати, читати, розуміти, пізнавати двері бібліотеки завжди гостинно відчинені.  Ласкаво запрошуємо до нашої бібліотеки.

 

Джерела інформації

Планово-звітна документація Новополтавської сільської бібліотеки №2 за 1976-2012рр.

Книги сумарного обліку Новополтавської сільської бібліотеки №2 1976-2012рр.

Спогади завідуючої Л.В. Семініченко

Спогади читачів Новополтавської бібліотеки №2: І.Я. Книш, І.В. Карпової

Калініченко В.Книголюби/В.Калініченко// Вперед.-1967.- 15 липня

Молчан В. Бібліотека на селі/В.Молчан// Вперед.- 1969.- 2 вересня

 

Автор:зав. Новополтавською сільською бібліотекою-філією№2 Кругляк О.П.

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 19%
Раз на місяц - 17.2%
Раз на тиждень - 24.1%
Кожен день - 29.3%
Жодного разу - 10.3%

Total votes: 58

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com