Company Logo

slide 1 slide 2 slide 3

Випадкове зображення

sam_8432.jpg

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
144
205
1741
3195
339730
192.168.0.146

Зараз на сайті

На сайті 14 гостей та немає учасників

Share

Історія Новополтавської сільської бібліотеки-філії № 1 КЗ "Новобузька ЦБС"

Новополтавська сільська бібліотека-філія №1 КЗ "Новобузька ЦБС"

Близько століття гостинно зустрічає своїх відвідувачів сільська бібліотека Новополтавки.  Історія створення бібліотеки в селі  сягає у далекий 1923 рік. У 1923 році на засоби єврейського товариства ремісничої праці в селі була відновлена сільськогосподарська школа , а при ній було відкрито бібліотеку.Для бібліотеки  закупили 239 екземплярів книг.

На основі архівних документів хто завідував бібліотекою  і кількість читачів  не виявлено. Зі  спогадів жителя села В.В. Клименко в 1938 році бібліотека знаходилася в комсомольському клубі . В роки Великої Вітчизняної війни книгозбірня не працювала, приміщення було зруйновано, багато літератури знищено. Проте відразу після війни почалася робота по відродженню бібліотеки . У 1948р. в селі вже працювала книгозбірня. В 1945 році бібліотеку розмістили в конторі колгоспу, яка знаходилася по вулиці Станційній. Працювала там Пустова М.П.. Фонд налічував 3267 екземплярів книг.  З 1959 року по 1969 в бібліотеці працювала Калкутіна М.П.

Любила свою роботу Марія Петрівна , вона щедро віддавала свої знання людям. Колгоспники приходили в  бібліотеку не тільки для того, щоб обміняти книгу , а й взяти активну участь в бесідах , послухати цікаву лекцію. В бібліотеці оформлялися книжкові виставки , бібліотечні плакати. Бібліотеці було присвоєно звання  «Бібліотека відмінної   роботи»(1962р). Фонд бібліотеки  становив 7027 екземплярів книг. В  1965 році  в селі добудували клуб . Бібліотека одержала кімнату в приміщенні сільського будинку культури. Велику допомогу в роботі бібліотеки надавала  бібліотечна рада, яка  працювала на громадських засадах. До складу ради входили : агроном Задорожній І.І, директор школи Купцов А.К., вчитель Недбайло М.А., секретар парторганізації Гончаренко В.О. та інші сільські активісти. За допомогою ради бібліотека проводила велику масову роботу серед населення.

 У 1968 році  на базі Новополтавської бібліотеки відбулося заняття школи передового досвіду із завідуючими сільських бібліотек району.

 У 1969 році на посаду завідуючої Новополтавської сільської бібліотеки  було призначено Молчан Галину Миколаївну. Наполегливою працею, високим професіоналізмом швидко здобула заслужене визнання не тільки серед читачів бібліотеки, а й серед усіх жителів села.

Фонд бібліотеки зріс і становив 9248 екземплярів книг, для цього були використані різноманітні джерела  його  поповнення : книга поштою, «Соцдрук», бібколектор, книжковий магазин.

Бібліотека разом з клубом проводила спільну роботу по організації змістовного дозвілля  сільського населення : організовували та проводили читацькі конференції , літературні вечори, дитячі ранки та інше. Для покращення обслуговування  читачів  села Єфремівки було відкрито , безпосередньо  на виробництві, пункт видачі книг, а в селі Новополтавка бібліотекар носила книги на виробничі ділянки.

Завідував галузевою пересувною завідуючий ферми №2 колгоспу «40-річчя Жовтня» Москаленко Петро Павлович – активний  читач бібліотеки.

В  1976 році було проведено централізацію бібліотек, після цього сільська бібліотека змінює свій статус і стає бібліотекою-філією №15 Новобузької ЦБС.

Естетично оформлені стенди , книжкові виставки  в бібліотеці  привертали увагу  відвідувачів , кількість яких постійно зростала , поступово  збільшувався  і книжковий фонд. Бібліотека обслуговувала 1350 читачів і видавала 28 тисяч книг.

Сьогодні до послуг мешканців села бібліотека з книжковим фондом 11138 примірників книг. Щорічно послугами бібліотеки користується понад 750 читачів , їм видається більше 15000 книг.

 Посаду завідуючої бібліотекою з 1979 року обіймає  Шульга Оксана Василівна.

Бібліотека плідно співпрацює у питанні проведення масових заходів із шкільною бібліотекою, будинком культури, центром соціального обслуговування , сільською громадою.  У 80-90 роки в бібліотеці працював ляльковий театр.  Діти залюбки приймали участь у лялькових виставах які організовувала бібліотекар.

 

На фото: Учасники лялькового театру (2009 рік) 

 

З 1998 року в зв’язку з обмеженням державного фінансування зменшилося надходження нової літератури до бібліотеки, частковим вирішенням цієї проблеми стало введення платних послуг на кошти яких закуповується література підвищеного попиту.

Сьогодні на базі бібліотеки працює літературне об’єднання   «Гармонія». На членські внески якого закуповується нова література.

В 2002 році село відвідував наш земляк – письменник, академік, науковець , громадський діяч – Богдан Сушинський. Він подарував свої книги бібліотеці.

Бібліотека є центром формування інформацій , культури на селі.

            

Джерела інформації

В.С. Ступак. Історія села Новополтавка 31.05.67

Спогади жителя с.Новополтавка В.В. Клименка (1922-2007рр.) «Історія населених пунктів Новополтавської сільської ради»

Яков Пасік «Еврейская колония Новополтавка»

Єльчанінова Н. В дружбі з книгою// Вперед.-1965р.

Щербак А. Дружимо з книгами// Вперед.-1973.-20 грудня

Медведев А.  Бібліотекарі за роботою// Вперед.-1981.-25 квітня

Альбом спогадів датований 1968-1970рр.

 

Автор: зав. Новополтавською сільською бібліотекою-філією Шульга О.В.

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 19%
Раз на місяц - 17.2%
Раз на тиждень - 24.1%
Кожен день - 29.3%
Жодного разу - 10.3%

Total votes: 58

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com