Company Logo

slide 1 slide 2 slide 3

Випадкове зображення

dscn3124.jpg

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
145
109
815
2630
349820
192.168.0.146

Зараз на сайті

На сайті 10 гостей та немає учасників

Share

Буду я природі другом


День охорони навколишнього середовища – це привід замислитися над екологічними проблемами, звернути увагу на природу навколо тебе. Стає очевидним той факт,що майбутнє людства і планети в цілому багато в чому залежить від наших можливостей вирішувати найгостріші проблеми екології. До Дня навколишнього середовища третього червня завідувачкою філією Розумною І. проведено турнір знавців «Буду я природі другом» . На заході учні дізналися  історію заснування Всесвітнього дня навколишнього середовища. Були наведені приклади негативного людського впливу або природних катаклізмів на забруднення природи, руйнування природних і культурних ландшафтів. Для учасників проведено екологічну вікторину на знання природних явищ, світу тварин і рослин. Запитання були на ерудицію, але учні давали дуже цікаві відповіді. Захід проходив на природі, тому діти були активними, кмітливими і спритними.

« Буде в мирі й злагоді родина – буде жити моя Україна»


Якого б віку і статусу не була людина, де б вона не жила і яких поглядів би не дотримувалась, вона потребує родини. Спочатку тієї, де народжується і росте, потім – тієї, яку створює сама і де ростить своїх дітей. Одна із сімейних традицій – зберегти пам’ять про свою сім’ю. У травні  бібліотека провела літературно – музичне свято « Буде в мирі й злагоді родина – буде жити моя Україна». На захід були запрошені бабусі , мами, татусі та діти. Учасники заходу ознайомились з родинними традиціями, як основою сімейного виховання. Дізналися, що таке сім’я, рід, родина та цінність всього того, що пов’язує з сім’єю, родиною та батьківською хатою. Обговорили, як кожен береже історію свого роду, улюблені свята та традиції родини. У кожної сім’ї  на теперішній час традиції та свята дещо змінилися, але є й ті які йдуть з покоління в покоління. Формування правильної життєвої позиції можливе тільки там, де засобами виховання є добро, ласка, любов, повага і взаєморозуміння.

«Як мимоволі творить він красу!..»

«Я не знаю більш національного  народного генія…До нього це був Довженко» - казав про Миколайчука великий Параджанов. Немає, певно, людини, яка б не відчула притягальної сили кіно, яка б не зливалась з персонажами, не переймалась їхніми турботами і бідами, їхніми пристрастями. Усвідомлюючи дистанцію, яка нас розділяє з екранним світом, все ж вживаємося в нього. Іван Миколайчук – символ українського кіно. Був кінозіркою 60-70 років минулого століття. В ті роки майже жоден фільм не обходився без його участі. Він був особливий, народний , справжній, найкращий. 11 травня у бібліотеці проведена бесіда «Життя і творчість Івана Миколайчука» з нагоди 70-річчя народження актора, на яку були запрошені відвідувачі бібліотеки. Захід сприяв популяризації творчої спадщини кіноактора, кінорежисера, сценариста, заслуженого артиста України – Івана Миколайчука, збереження національної скарбниці краю. Присутні прослухали розповідь про його життєвий шлях та творчу працю. Переглянули кадри з кінофільмів за участю актора, обговорили улюблені ролі, в яких він найбільше сподобався та запам’ятався.

І був там рай – Чорнобильська земля - невидимая хмара все накрила…

       

 26 квітня 1986 року! В пам’яті українського народу це день чорнобильського лиха, болю, суму і забути це й викреслити із нашої пам’яті – неможливо. Новополтавська сільська бібліотека філія №1 разом з працівником соціального захисту населення провели для молоді бесіду – дискусію «Зламана доля, та не зламана воля». На захід було запрошено ліквідатора аварії на Чорнобильській АЕС та депутатів Новополтавської сільської ради. Присутні  затаївши подих слухали розповідь, як все почалося тієї ночі та про жахливі наслідки що спонукали героїв – пожежників першими кинулися в те пекло. Були зачитані вірші, які до болю проникали в саме серце, а також переглянули відео кліп тих трагічних подій. Час невпинно йде вперед. Віддаляється чорна дата Чорнобиля, про яку з болем і сльозами згадуємо нині і хочеться, щоб більше ніколи і ніде у світі не повторилося подібне лихо. 

Фольклорне свято у бібліотеці

  

Наш народ має багаті традиції, що дійшли із давнини. Стрітення належить до числа давніх свят. За народними віруваннями, цього дня - 15 лютого - зима зустрічається з весною. Стара баба Зима сперечається з молодою дівчиною Весною, кому йти, а кому вертатися. Якщо до вечора стало тепліше - перемогла Весна, якщо холодніше - Зима.
У цей день у церквах святять воду і свічки
. В Новополтавській сільській бібліотеці-філії №1 проведено фольклорне свято «Зажурилась зимонька-зима, молодої силоньки вже нема», яке розпочалося розповіддю про історію свята. Тут же відбулася зустріч Зими з Весною. Згадали прикмети, прислів’я, пов’язані з цим днем, розповідали народознавчі легенди, прикмети та співали обрядові пісні, адже Свято Стрітення народознавче, дивовижне! Це відчуття зимової прохолоди і передчуття весняного тепла. 

 

 

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 19%
Раз на місяц - 17.2%
Раз на тиждень - 24.1%
Кожен день - 29.3%
Жодного разу - 10.3%

Total votes: 58

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com