Company Logo

slide 1 slide 2 slide 3

Випадкове зображення

39393935.jpg

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
74
251
903
4598
407739
192.168.0.146

Зараз на сайті

На сайті 35 гостей та немає учасників

Share

Історія Новобузької міської бібліотеки-філії № 5 КЗ "Новобузька ЦБС"

Історія Новобузької міської бібліотеки-філії №5 КЗ "Новобузька ЦБС"

Історія Новобузької бібліотеки-філії №5 нерозривно пов’язана з історією нашого району,  з розвитком суспільства,з діяльністю особистостей які дбали про розвиток самоосвіти. У 1956 році за наказом райвиконкому було прийнято рішення  про відкриття на території колгоспу ім. Коцюбинського міста Новий Буг масової бібліотеки. Сюди приходять діти і дорослі, щоб обміняти книжку, почитати нові газети і журнали, послухати огляд літератури, бесіду.

Кожного привітно зустрічає завідуюча бібліотекою Тіна Кіндратівна Журба,  пропрацювавши на цій посаді 27 років. В бібліотеці налічується понад 13 тисяч екземплярів різних книг, також велика кількість найрізноманітніших періодичних видань. Серед активних читачів бібліотеки  є агроном колгоспу Андрущенко Прокіп Порфирович, комбайнери Болюбаш Григорій Григорович, Журавський Михайло Аврамович нагороджені орденом Леніна по Новобузькому  району. Цей перелік можна було б продовжити. Книга міцно ввійшла в життя трудівників колгоспу. Вона є для них добрим помічником у роботі, вірним другом і наставником у житті.

Вже в1985 році в бібліотеці налічувалось 780 читачів з них 350 дітей. Особливу увагу приділяють вихованню любові до хліба і хліборобської професії у підростаючого покоління.

Зваживши на це   молодий енергійний директор колгоспу «Родина» Осипчук Володимир Власович у 1986 році виділив під бібліотеку приміщення в колгоспному клубі. Робиться гарний ремонт, художньо оформлюється дві кімнати під бібліотеку для дорослих і кімнату обслуговування юних читачів . Користувачі  старанно опановують культуру роботи з книгою, наполегливо збагачують свої знання у різних сферах.

 Але час не стоїть на місті і в листопаді 1987 року бібліотека колгоспу ім.. Коцюбинського перейшла в централізовану Новобузьку систему і стала Новобузькою міською бібліотекою-філією № 5,  бібліотекар Самарська Ірина Миколаївна.  Фонд  літератури  налічує  2490 екземплярів. Для читачів в бібліотеці організовано книжкові виставки і тематичні полиці, бібліотечні пересувки для механізаторів. Бібліотекар розвинула в читачах невситиму жадобу до здобування нових знань,уміння зосереджуватися на тому,що читаєш. І вже у 1990 році формується новий фонд літератури що налічує 10 тисяч  екземплярів,  цьому процесу допомагає Лисиця Тетяна Георгіївна,спеціаліст з центральної бібліотеки , якого направили сюди на роботу.

В зв’язку з  обмеженим фінансуванням у1998 році в бібліотеці введено платні послуги на літературу підвищеного попиту, це дало можливість поповнити книжковий фонд бібліотеки.

І вже у 2000 році фонд становить10500 екз. і приймає його Козенко Олена Анатоліївна . Бібліотека -  місце , де повинна панувати атмосфера спокою і доброзичливості. У роботі  не можна без духовного тепла, любові до своєї справи. Основними якостями , якими повинен володіти бібліотекар – це в першу чергу уміння контактувати з людьми , і з цим добре   справлялися такі бібліотекарі: Яковець Оксана Іванівна,  Гончаренко Ірина Миколаївна , Міненко Олена Василівна  та Кочерга Лариса Георгіївна.

В бібліотеці працюють два клуби за інтересами : для дорослих «Феміда», в якому члени ознайомлюються з ключовими питаннями теорії держави  і права,  та для дітей «Друзі бібліотеки»  тут навчають правильно поводитися з книгою, прищеплюють інтерес до навчання, виховують любов до літератури та до рідної мови , учасники клубу  починають самостійно мислити, у них виникає бажання брати участь у заходах,читати і створювати щось нове. Клуб ще дуже юний, але він стрімко набирає обертів,  популярності - кількість учасників постійно збільшується.

У 2012 році  фонд налічу є 9800 екземплярів  ,750  читачів в тому числі 400 дітей.

Бібліотека являється центром формування творчої культури.

 

На фото: Члени клубу "Друзі бібліотеки"під час участі
в районній виставці-панорамі "Від ремесла до творчості"

 

Сьогодні бібліотека працює у творчому тандемі з міською громадою, учнями та вихованцями Новобузької ЗОШ №7 та дитячого садка «Калинка», продовжує писати славні сторінки історії закладу, який спрямований на збагачення внутрішнього світу читачів, розвиток і виховання кожного з них як вільної, духовно повноцінної, творчої особистості, адже сьогодні відвідувачі бібліотеки в основному – молодь ,а завтра-надія і майбутнє України.

На фото: Активні читачі бібліотеки під час святкування Різдвяного вертепу

 

Джерела інформації

·         Книга наказів по Новобузькій ЦБС за 1975 р.

·         Облікові документи Новобузької міської бібліотеки-філії №5 за 1987-2012 рр.

·         Облікові документи Новобузької ЦБС за 1987-2012рр.

·         Спогади сина завідуючої Коцюбинської бібліотеки Т.К. Журби – О.А.Журби

·         Яковлева С. Читачі колгоспної бібліотеки// Вперед.-1983.- 16 червня

·         Павлова Т. Підготували бібліотечки-пересувки// Вперед.- 1985.-16 серпня

 

Автор:зав.міською бібліотекою – філією №5 Кочерга Л. Г.

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 19%
Раз на місяц - 17.2%
Раз на тиждень - 24.1%
Кожен день - 29.3%
Жодного разу - 10.3%

Total votes: 58

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com