Company Logo

slide 1 slide 2 slide 3

Випадкове зображення

dscn3110.jpg

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
48
235
737
5999
409140
192.168.0.146

Зараз на сайті

На сайті 15 гостей та немає учасників

Share

«Хай оживає істина стара – людина починається з добра»

Новобузька міська бібліотека-філія провела 30 вересня годину милосердя «Хай оживає істина стара – людина починається з добра», присвячений Міжнародному дню  людей поважного віку.  До участі були запрошені місцеві пенсіонери. Вірші читали  учні школи Помінчук Даша і Вероніка, Ільющенкова Юля та Максим, Гончаренко Рома і  Богдана, Кучерявенко Олена.  Свої гуморески прочитала наша читачка  Жученя Т.Й.

Після свята всі присутні відвідали солодощів . У заході взяли участь  також  директор  ЦБС Кочерга Л.Г., методист по роботі з дітьми ТоропчинаЛ.В. та завідуюча  міською філією №5  Крикун Ю. О.

Музейний урок «Партизанський рух на Миколаївщині»

22 вересня на державному рівні відзначається День партизанської слави. Бібліотекою-філією на базі середньої школи № 7  було проведено музейний урок «Партизанський рух на Миколаївщині.» В шкільному музеї військової слави учні мали змогу ознайомитися з книжковою експозицією «Стежками партизанської слави». На прикладі  долі  Івана Герасименка – члена молодіжної підпільної організації «Партизанська Іскра» с. Кримка, показано незламну волю і мужність багатьох людей, які поклали своє життя на боротьбу з нацизмом. Завідуюча  філією І. Гончаренко зробила також огляд літератури, представленої на виставці, а присутні – учні восьмого класу взяли активну участь у обговоренні подій минулих часів, долю наших земляків та їх славетні подвиги.

Розважальна програма «Кохання – як без тебе?»


Бібліотека спільно із аграрним  коледжем підготувала та провела розважальну програму «Кохання - як без тебе?» Студенти показали себе творчо і креативно : тут були Ромео і Джульєтта, Султан та Роксолана, Наталка – Полтавка, сучасна пара і всі вони говорили про кохання. Журі уважно оцінили виступаючих та нагородили призами і грамотами.


Бібліотечний уїк-енд «Українська національна кухня»


На території обслуговування бібліотеки в основному живуть переселенці із  західної  України тому і тема засідання клубу «Господиня» було  «Українська національна кухня» .В  кожному регіоні вона  різна. На зимові свята господині вправно  готують на кухні різноманітні страви- найголовніша з яких -  кутя . Розпочали  наше свято господар Синько Олександр та Синельнікова Віка гарною піснею «Як у нас на Україні. Відвідувачі бібліотеки  з цікавістю слухали  Гурську Галину Іванівну та її рецепти приготування куті, Жученю Тетяну Йосипівну та її вірш про українську кухню та традиції. Засідання пройшло весело та цікаво, адже  українські жінки найкращі господині.

Історія Новобузької міської бібліотеки-філії № 5 КЗ "Новобузька ЦБС"

Історія Новобузької міської бібліотеки-філії №5 КЗ "Новобузька ЦБС"

Історія Новобузької бібліотеки-філії №5 нерозривно пов’язана з історією нашого району,  з розвитком суспільства,з діяльністю особистостей які дбали про розвиток самоосвіти. У 1956 році за наказом райвиконкому було прийнято рішення  про відкриття на території колгоспу ім. Коцюбинського міста Новий Буг масової бібліотеки. Сюди приходять діти і дорослі, щоб обміняти книжку, почитати нові газети і журнали, послухати огляд літератури, бесіду.

Кожного привітно зустрічає завідуюча бібліотекою Тіна Кіндратівна Журба,  пропрацювавши на цій посаді 27 років. В бібліотеці налічується понад 13 тисяч екземплярів різних книг, також велика кількість найрізноманітніших періодичних видань. Серед активних читачів бібліотеки  є агроном колгоспу Андрущенко Прокіп Порфирович, комбайнери Болюбаш Григорій Григорович, Журавський Михайло Аврамович нагороджені орденом Леніна по Новобузькому  району. Цей перелік можна було б продовжити. Книга міцно ввійшла в життя трудівників колгоспу. Вона є для них добрим помічником у роботі, вірним другом і наставником у житті.

Вже в1985 році в бібліотеці налічувалось 780 читачів з них 350 дітей. Особливу увагу приділяють вихованню любові до хліба і хліборобської професії у підростаючого покоління.

Зваживши на це   молодий енергійний директор колгоспу «Родина» Осипчук Володимир Власович у 1986 році виділив під бібліотеку приміщення в колгоспному клубі. Робиться гарний ремонт, художньо оформлюється дві кімнати під бібліотеку для дорослих і кімнату обслуговування юних читачів . Користувачі  старанно опановують культуру роботи з книгою, наполегливо збагачують свої знання у різних сферах.

 Але час не стоїть на місті і в листопаді 1987 року бібліотека колгоспу ім.. Коцюбинського перейшла в централізовану Новобузьку систему і стала Новобузькою міською бібліотекою-філією № 5,  бібліотекар Самарська Ірина Миколаївна.  Фонд  літератури  налічує  2490 екземплярів. Для читачів в бібліотеці організовано книжкові виставки і тематичні полиці, бібліотечні пересувки для механізаторів. Бібліотекар розвинула в читачах невситиму жадобу до здобування нових знань,уміння зосереджуватися на тому,що читаєш. І вже у 1990 році формується новий фонд літератури що налічує 10 тисяч  екземплярів,  цьому процесу допомагає Лисиця Тетяна Георгіївна,спеціаліст з центральної бібліотеки , якого направили сюди на роботу.

В зв’язку з  обмеженим фінансуванням у1998 році в бібліотеці введено платні послуги на літературу підвищеного попиту, це дало можливість поповнити книжковий фонд бібліотеки.

І вже у 2000 році фонд становить10500 екз. і приймає його Козенко Олена Анатоліївна . Бібліотека -  місце , де повинна панувати атмосфера спокою і доброзичливості. У роботі  не можна без духовного тепла, любові до своєї справи. Основними якостями , якими повинен володіти бібліотекар – це в першу чергу уміння контактувати з людьми , і з цим добре   справлялися такі бібліотекарі: Яковець Оксана Іванівна,  Гончаренко Ірина Миколаївна , Міненко Олена Василівна  та Кочерга Лариса Георгіївна.

В бібліотеці працюють два клуби за інтересами : для дорослих «Феміда», в якому члени ознайомлюються з ключовими питаннями теорії держави  і права,  та для дітей «Друзі бібліотеки»  тут навчають правильно поводитися з книгою, прищеплюють інтерес до навчання, виховують любов до літератури та до рідної мови , учасники клубу  починають самостійно мислити, у них виникає бажання брати участь у заходах,читати і створювати щось нове. Клуб ще дуже юний, але він стрімко набирає обертів,  популярності - кількість учасників постійно збільшується.

У 2012 році  фонд налічу є 9800 екземплярів  ,750  читачів в тому числі 400 дітей.

Бібліотека являється центром формування творчої культури.

 

На фото: Члени клубу "Друзі бібліотеки"під час участі
в районній виставці-панорамі "Від ремесла до творчості"

 

Сьогодні бібліотека працює у творчому тандемі з міською громадою, учнями та вихованцями Новобузької ЗОШ №7 та дитячого садка «Калинка», продовжує писати славні сторінки історії закладу, який спрямований на збагачення внутрішнього світу читачів, розвиток і виховання кожного з них як вільної, духовно повноцінної, творчої особистості, адже сьогодні відвідувачі бібліотеки в основному – молодь ,а завтра-надія і майбутнє України.

На фото: Активні читачі бібліотеки під час святкування Різдвяного вертепу

 

Джерела інформації

·         Книга наказів по Новобузькій ЦБС за 1975 р.

·         Облікові документи Новобузької міської бібліотеки-філії №5 за 1987-2012 рр.

·         Облікові документи Новобузької ЦБС за 1987-2012рр.

·         Спогади сина завідуючої Коцюбинської бібліотеки Т.К. Журби – О.А.Журби

·         Яковлева С. Читачі колгоспної бібліотеки// Вперед.-1983.- 16 червня

·         Павлова Т. Підготували бібліотечки-пересувки// Вперед.- 1985.-16 серпня

 

Автор:зав.міською бібліотекою – філією №5 Кочерга Л. Г.

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 19%
Раз на місяц - 17.2%
Раз на тиждень - 24.1%
Кожен день - 29.3%
Жодного разу - 10.3%

Total votes: 58

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com