Company Logo

slide 1 slide 2 slide 3

Випадкове зображення

dscn0888.jpg

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
47
235
736
5998
409139
192.168.0.146

Зараз на сайті

На сайті 18 гостей та немає учасників

Share

Бібліотечно - бібліографічний урок:“ Книга – символ мудрості”

Нам важко навіть уявити світ, в якому немає книги. До неї ми звикли з самого дитинства, вона розкривала перед нами дивовижні таємниці життя та давала корисні поради у важку хвилину, вчила нас розуміти самих себе.Такми словами було розпочато бібліотечний урок “ Книга – символ мудрості”Урок був проведений бібліотекарем Новобузької міської бібліотеки – філії 4

Знання, що ми отримуємо їх із книг, дозволяють нам рухатися вперед, не витрачаючи час на відкриття того, що вже комусь відомо. Книзі ми завдячуємо тим, що й сьогодні можемо насолоджуватися шедеврами давньої літератури. Таким чином даний бібліотечний урок був проведений з метою залучення дітей до активнішого читання. Якщо хочеш чогось досягти потрібно багато читати. Як влучно пише І. Франко:

 

Книги - морська глибина,
Хто в них пірне аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.

 

 

 

 

 

 

 

Співаєм славу тій події і тепер


«Тобі, Україно, тобі мужній народе, складаю я пісню святої свободи» -  такими словами 22 січня у розпочався захід з нагоди Дня Соборності України «Співаєм славу тій події і тепер». Студенти аграрного коледжу здійснили екскурс у минуле нашої Батьківщини, у той бурхливий час, коли утверджувалася державність : 22 січня 1919 року злилися століттями відірвані одна від одної частини єдиної України.  Майже 100 років тому слово «соборність» було вписане в історію українського народу, але святковим днем українського календаря воно стало тільки віднедавна. Як велике державне свято - День соборності України – відзначають з 1999 року. Студенти намагалися відтворити історичні події. Лунали патріотичні пісні, вірші. На святі панувала атмосфера єднання. Завершився захід патріотичною піснею «Діти України»

Чудовий світ поезії

Завідуюча Новобузької міської бібліотеки – філії №4  Юлія Крикун запросила студентів аграрного коледжу  в  “Чудовий світ поезії”.  У виконанні  бібліотекаря прозвучали  поезії сучасних авторів , наших земляків-новобужан та миколаївських поетів.  Студенти також приймали активну участь, розповідаючи свої улюблені вірші.  Метою заходу було поглиблення  знання молоді про письменництво, залучення їх  до активнішого читання,  адже книга  - основне джерело знань,  в якому можна знайти відповіді на всілякі запитання та просто відраду для душі.

Історія Новобузької міської бібліотеки-філії № 4 КЗ "Новобузька ЦБС"

Історія Новобузької міської бібліотеки №4 КЗ "Новобузька ЦБС"

Бібліотеки  Новобузького району в числі перших в області перешли на централізовану систему обслуговування книгою, що дало позитивні результати. Відбулася робота по розширенню сітки бібліотек у районі . Так на численні  прохання жителів міста Нового Бугу  у 1975 році було відкрито бібліотеку – філію №4  на території колгоспу  «ім..Леніна» , центральна садиба якого  не мала жодного закладу культури.

 

На фото: Приміщення Новобузької міської
бібліотеки-філії №4 в 1975 році

 

За короткий час її читачами стало близько 400 чоловік. Це було свідченням великої тяги людей до книг . Першим бібліотекарем Новобузької  міської бібліотеки – філії № 4 була Троцька О.В.  Книжковий фонд бібліотеки на той час  налічував 4 тис. 552 примірники.

За роки своєї подвижницької праці велику шану , повагу та авторитет серед користувачів мають бібліотекарі , які працювали в філії : Троцька О. В., Веселіна Л.Ю.,  Воротинцева С.В.,  Осипчук В.В., Шашкєєва Н .Н., Заблоцька Т .Г., Кулик  М.Я.

З 1984 року в бібліотеці працювала  Воротинцева  Світлана Володимирівна, яка проводила роботу по пропаганді книг серед читачів , вела ідейно – політичне виховання , була активним  агітатором та  членом агітбригади колгоспу « ім. Леніна».

 

На фото зправа С.В. Воротинцева
з агітбригадою колгоспу ім. "Леніна" (1985 р.)

 

В бібліотеці відбувалися цікаві і змістовні засідання  клубу за інтересами «Бригантина» . Світлані  Володимирівні в 1985 році присвоєно звання –«Бібліотекар відмінної роботи».  Книжковий фонд бібліотеки у 80-ті роки налічував 10тис. примірників . Порівняно з минулим десятиліттям кількість читачів збільшилось до 1100.

 

На фото: Бібліотекар Новобузької міської бібліотеки-філії №4
С.В. Воротинцева, 1986 р.

 

У 90-ті  роки  до послуг користувачів -  універсальний фонд, який налічує майже 11тис. примірників. Працювала в бібліотеці Осипчук  Валентина Василівна, яка масовою роботою охоплювала  всі категорії читачів, а це 800  чоловік. , що говорить про потяг людей до знань, до освіти . Бібліотечні працівники філії обслуговували читачів не лише в бібліотеці а й на виробничих ділянках колгоспу, де працівники сільського господарства одержували необхідну їм інформацію. На кожний період сільськогосподарських робіт бібліотека складає свої заходи . Їх метою є наближання книги до кожного працівника.

Нині в бібліотеці працює Данильченко Валентина Лаврівна , яка займає посаду з 1995 року . Бібліотека являється центром інформаційної культури користувачів . В зв’язку з обмеженим державним фінансуванням в 1998 році в Новобузькій бібліотечній системі з метою покращення  задоволення запитів читачів впроваджуються платні послуги, що дало можливість значно збільшити фонди бібліотек . У 2000 році книжковий фонд книгозбірні становив  майже 8 тис. примірників, бібліотека  обслуговує  більш ніж 700 користувачів.

На кінець 2011 року послугами бібліотеки скористалося 760 читачів . Фонд нараховує близько 8 тис. екземплярів . Бібліотекар додатково  працює над поповненням книжкового фонду за рахунок подарованих книг, меценатів добродійників .  Для користувачів постійно організовуються актуальні бібліотечні виставки , перегляди літератури , проводяться літературні ранки та години , презентації книг  та інші заходи . Тут працюють два клуби : дитячий морально-етичний клуб «Вибір» та клуб для дорослих «Майстриня». В цілому слід зазначити, що бібліотека, яка пріоритетним напрямком своєї роботи вбачає соціальну діяльність -  сприяє розвитку культури , залученню користувачів до культурної  спадщини ,  розвиває у них  здібності сприймати  мистецтво, організовувати зустрічі, конкурси , лекції , вечори . Робить гідний внесок у культуру майбутнього суспільства.

Джерела інформації:

·         сумарна книга Новобузької міської бібліотеки за 1980 рік,

·         річний статистичний  звіт роботи Новобузької бібліотеки – філії №4 за 2000 рік,

·         річний статистичний  звіт роботи Новобузької бібліотеко – філії №4 за 2011 рік,

·         форма 6-нк за 1986 рік.

 

Автор:зав. міською бібліотекою – філією №4 Данильченко В. Л.

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 19%
Раз на місяц - 17.2%
Раз на тиждень - 24.1%
Кожен день - 29.3%
Жодного разу - 10.3%

Total votes: 58

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com