Company Logo

slide 1 slide 2 slide 3

Випадкове зображення

dscn3728.jpg

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
141
199
1314
2987
339522
192.168.0.146

Зараз на сайті

На сайті 9 гостей та немає учасників

Share

Історія Новомиколаївської сільської бібліотеки-філії КЗ "Новобузька ЦБС"

Новомиколаївська сільська бібліотека-філія КЗ "Новобузька ЦБС"

Там, де безкраїми просторами гуляють буйні південні вітри, де небесна блакить задивилась в сині очі степових ставків , де влітку шумують золото-мідні пшеничні поля , а взимку безмежна рівнина зливається з небом розкинулося село Новомиколаївка. Народилося з людських мрій і сподівань, з тяжкої хліборобської праці, із дзвону коси в косовицю, із солоного поту, який рясно лився у заміс, коли батьки наших прадідів та дідів ставили свої перші глинобитні хати. Засноване село в 1887 році на державних землях що належали Миколаївському повіту переселенцями Єлисаветградської губернії.

У 1929 році організувався колгосп, а потім відкрили дитячі ясла, клуб і хату-читальню (бібліотеку), що ж означає слово «бібліотека». Бібліотека це зібрання книг, які зібрали і зберігають.

Культурна діяльність на наших землях не переривалася . Першим бібліотекарем працювала Озеряник Любов Григорівна. Нараховувалося 200 книг і 40 читачів . Багато людей було неграмотними. Вони приходиш у бібліотеку спілкуватися. Потім працювали Озеряник Марія Іванівна, років 15 працювала Тарахненко Ольга Миколаївна.

Пропаганда книги займає одне з провідних місць в роботі бібліотеки. Вона проводиться через індивідуальні бесіди з читачами, виставки. Індивідуальний підхід до читача дає свої наслідки. В бесіді виявляємо,чим цікавиться читач, на яку тему хотів би прочитати книгу.

Бібліотека знаходилася в клубі. Бібліотека, на селі - це перший помічник і для працівників сільської ради, і для вчителів, а для жителів села бібліотека єдиний осередок культури, де можна швидко і безкоштовно отримати необхідну інформацію.

З 2001 року і в нашій бібліотеці розпочав діяти відділ комерційної літератури. Не з доброго життя довелося його створити, та завдяки цій літературі фонди регулярно поповнювалися новими примірниками і бібліотека не втрачала своїх читачів.

Бібліотеку перевели у приміщення сільської ради. Бібліотека веде краєзнавчу роботу, де зібрали унікальні матеріали очевидців голодомору, записали свічення людей, які пережили ці жахливі роки. 

А які чудові літературні ранки, ігри, зустрічі, вікторини, усні журнали проводяться в Новомиколаївській сільській бібліотеці. Оформлені кутки, книжкові виставки. Такі заходи збагачують нас духовно, бо як відомо, не хлібом єдиним живе людина, бо зустрічі з прекрасним - це як дотик до душі.

 

(Свято Івана Купала)

Джерела інформації:

Книги сумарного обліку-1976 р.

З розповідей старожилів села:ОзеряникЛ.Г., Безрук Н.С., Грицаєнко Л.Ю.

Миколаєнко П. В селі Новомиколаївка/П.Миколаєнко//Новобузька правда.-1955

Тарахненко О.Наші будні/О.Тарахненко//Вперед.-1974

Тарахненко О.Будні сільської бібліотеки/О.Тарахненко//Вперед.-1974

Тимощук Л. Разом з усією громадою/Л.Тимощук//Вперед.-2011.-18 серпня

 

Автор: зав. Новомиколаївською сільською бібліотекою-філією Макарчук В.М

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 19%
Раз на місяц - 17.2%
Раз на тиждень - 24.1%
Кожен день - 29.3%
Жодного разу - 10.3%

Total votes: 58

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com