Бібліотеки системи
Головне меню
Випадкове зображення

Статистика відвідувань







Зараз на сайті
На сайті 17 гостей та немає учасників
Виховна година: «Всі знають – важко в навчанні легко в бою»
- Деталі
- Хіти: 888
4 грудня в стінах Новомиколаївської сільської бібліотеки філії бібліотекарем Макарчук Валентиною Миколаївною була проведена виховна година : «Всі знають - важко в навчанні легко в бою» (до Дня Збройних Сил України). Діти прослухали про подвиги наших співвітчизників, учасників АТО. Вражені сміливістю та мужністю простих людей, яким в «мирний» здавало ся б час, довилося стати не лише свідками війни, а й її учасниками, на їх честь діти продекламували вірші патріотичного характеру.
«Хочемо миру – не хочемо війни», під таким гаслом закінчили виховну годину юні патріоти Новомиколаївської ЗОШ.
Історія Новомиколаївської сільської бібліотеки-філії КЗ "Новобузька ЦБС"
- Деталі
- Хіти: 835
Новомиколаївська сільська бібліотека-філія КЗ "Новобузька ЦБС"
Там, де безкраїми просторами гуляють буйні південні вітри, де небесна блакить задивилась в сині очі степових ставків , де влітку шумують золото-мідні пшеничні поля , а взимку безмежна рівнина зливається з небом розкинулося село Новомиколаївка. Народилося з людських мрій і сподівань, з тяжкої хліборобської праці, із дзвону коси в косовицю, із солоного поту, який рясно лився у заміс, коли батьки наших прадідів та дідів ставили свої перші глинобитні хати. Засноване село в 1887 році на державних землях що належали Миколаївському повіту переселенцями Єлисаветградської губернії.
У 1929 році організувався колгосп, а потім відкрили дитячі ясла, клуб і хату-читальню (бібліотеку), що ж означає слово «бібліотека». Бібліотека це зібрання книг, які зібрали і зберігають.
Культурна діяльність на наших землях не переривалася . Першим бібліотекарем працювала Озеряник Любов Григорівна. Нараховувалося 200 книг і 40 читачів . Багато людей було неграмотними. Вони приходиш у бібліотеку спілкуватися. Потім працювали Озеряник Марія Іванівна, років 15 працювала Тарахненко Ольга Миколаївна.
Пропаганда книги займає одне з провідних місць в роботі бібліотеки. Вона проводиться через індивідуальні бесіди з читачами, виставки. Індивідуальний підхід до читача дає свої наслідки. В бесіді виявляємо,чим цікавиться читач, на яку тему хотів би прочитати книгу.
Бібліотека знаходилася в клубі. Бібліотека, на селі - це перший помічник і для працівників сільської ради, і для вчителів, а для жителів села бібліотека єдиний осередок культури, де можна швидко і безкоштовно отримати необхідну інформацію.
З 2001 року і в нашій бібліотеці розпочав діяти відділ комерційної літератури. Не з доброго життя довелося його створити, та завдяки цій літературі фонди регулярно поповнювалися новими примірниками і бібліотека не втрачала своїх читачів.
Бібліотеку перевели у приміщення сільської ради. Бібліотека веде краєзнавчу роботу, де зібрали унікальні матеріали очевидців голодомору, записали свічення людей, які пережили ці жахливі роки.
А які чудові літературні ранки, ігри, зустрічі, вікторини, усні журнали проводяться в Новомиколаївській сільській бібліотеці. Оформлені кутки, книжкові виставки. Такі заходи збагачують нас духовно, бо як відомо, не хлібом єдиним живе людина, бо зустрічі з прекрасним - це як дотик до душі.
(Свято Івана Купала)
Джерела інформації:
Книги сумарного обліку-1976 р.
З розповідей старожилів села:ОзеряникЛ.Г., Безрук Н.С., Грицаєнко Л.Ю.
Миколаєнко П. В селі Новомиколаївка/П.Миколаєнко//Новобузька правда.-1955
Тарахненко О.Наші будні/О.Тарахненко//Вперед.-1974
Тарахненко О.Будні сільської бібліотеки/О.Тарахненко//Вперед.-1974
Тимощук Л. Разом з усією громадою/Л.Тимощук//Вперед.-2011.-18 серпня
Автор: зав. Новомиколаївською сільською бібліотекою-філією Макарчук В.М
Найпопулярніші статті
Останні статті
Опитування
Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?
Total votes: 58