Company Logo

slide 1 slide 2 slide 3

Випадкове зображення

dscn4920.jpg

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
56
235
745
6007
409148
192.168.0.146

Зараз на сайті

На сайті 17 гостей та немає учасників

Share

Колиска роду—українська хата

     

 У час духовного відродження нашого народу все уважніше вдивляємося в історію, все частіше звертаємося до минулого. Кожна людина завжди з великою любов’ю і душевним трепетом згадує те місце, де вона народилася, де промайнуло її босоноге дитинство з дивосвітом-казкою, у затишній батьківській оселі, згадує традиції і звичаї, які шанувалися з діда-прадіда.Українці завжди з великою повагою ставилися до хати, адже вважали її не лише «дахом над головою», а осередком свого роду, що зберігає давні й прекрасні традиції. Адже національні традиції та звичаї – це ті прикмети, по яких  розпізнається народ не тільки в сучасному, а й в історичному минулому. В усіх народів світу існує повір’я, що той, хто забув звичаї батьків, карається людьми і  богом. Рідна домівка – це колиска нашого життя, наша мала батьківщина. З нею пов’язані найсвятіші спогади і почуття кожної людини, вона оспівана   впіснях, легендах, опоетизована письменниками і художниками.Тому в Новодмитрівській сільській бібліотеці  було проведено засідання клубу “Щедрі господині” присвячене саме цій тематиці. Члени клубу радо ділилися своїми сімейними традиціями в оформленні свого житла, розповіли про родинні обереги. Господині гостинно запросили присутніх на відкритому народознавчому заході до імпровізованої батьківської оселі. Накрили традиційний український стіл. Гостей розважили добрим словом, зігріли душу щирою піснею, пригостили свіжою запашною випічкою.

Історія Новодмитрівської сільської бібліотеки-філії КЗ "Новобузька ЦБС"

Новодмитрівська сільська бібліотека-філія КЗ "Новобузька ЦБС"

           Перша сільська бібліотека в селі Новодмитрівка відкрилася в сільському клубі, так і називалася «приклубна». Книг в бібліотеці було зовсім не багато, здебільшого  дитячі, але в ті в повоєнні роки кожна книжка сприймалася як безцінний скарб. Відомості про те хто був першим бібліотекарем і яким був фонд бібліотеки не збереглися.

 

Пізніше бібліотека була переведена в сільську раду. Головою сільської ради тоді була Лобода Анна Павлівна, а бібліотекарем була Павленко Олександра Семенівна, яка працювала в сільській бібліотеці до 1957 року.  Бібліотечний фонд на той час досить збільшився і становив 2470 примірників. А вже з 1957 до 1960 року працювала в бібліотеці Зайцева Олександра Григорівна.

 З 1960 до 1967 року бібліотекарем була Мороз Любов, а бібліотека знаходилась в сільському клубі, обслуговувала 200 користувачів, маючи фонд в 3120 примірників. В1967 році приїхала  в село Новодмитрівка молода дівчина  Оселедченко Люба, а в 1968 році стала працювати в бібліотеці. Через деякий час вийшла заміж за Новодмитрівського хлопця і стала Місів’янцевою Любов Вікторівною. До 2006 року вона була незамінним бібліотекарем  Новодмитрівської сільської бібліотеки. Місів’янцева Любов Вікторівна була активним учасником культурного життя в селі. Вона була одною з членів самодіяльного ансамблю «Горлиця»

Бібліотека за роки роботи Місів’янцевої Любов Вікторівни кілька разів переносилася. Спочатку була в приміщенні сільського клубу, потім в приміщенні будинку механізаторів,  а пізніше в приміщенні старої школи. Змінювалося не тільки розташування приміщення бібліотеки, а й кількість бібліотечного фонду, який уже становив майже 10000 примірників, та кількість користувачів – 350 читачів.

 В кінці 2006 року  бібліотеку було переведено знову в приміщення сільського клубу.  

Джерела інформації:

Спогади старожилів – Ярового Григорія Олексійовича,

                                         Ярової Катерини Давидівни,

                                         Синько Віри Лук’янівни.

Альбом спогадів датований 1988 роком.

   Сумарні книги Новодмитрівської сільської бібліотеки датовані 1951;  1956;   1987 роками.

Місівьянцева Л.Купуємо нову літературу/Л.Місівьянцева//Вперед.-2001.-25 вересня

 

Автор: зав. Новодмитрівською  сільською бібліотекою-філією Водоп’ян Л.Д.

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 19%
Раз на місяц - 17.2%
Раз на тиждень - 24.1%
Кожен день - 29.3%
Жодного разу - 10.3%

Total votes: 58

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com