Company Logo

slide 1 slide 2 slide 3

Випадкове зображення

dscn4830.jpg

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
142
109
812
2627
349817
192.168.0.146

Зараз на сайті

На сайті 13 гостей та немає учасників

Share

Поети рідного краю

 

З нагоди Всесвітнього дня поезії Майорівською сільською бібліотекою спільно зі школою  було проведено літературну годину «Поети нашого краю». Учні  розповіли про сторінки життя та творчості місцевих поетів: С. Черкасенка, М. Вінграновського, Дніпрової Чайки,  Н. Гуржій  та взяли активну участь у конкурсі на краще декламування віршів поетів – краян.
Насамкінець  присутні ознайомилися із  електронними презентаціями творів митців Новобужжя та Миколаївщини. Завідуюча бібліотекою порекомендувала присутнім ознайомитися із творами поетів-земляків, що надійшли до нової збірки «Живлюща сила Ємигії».

 


   

Експрес – хвилина «Шляхами права».

В історії сучасної України останні роки, безперечно, запам'ятаються надзвичайним національним піднесенням та водночас безпрецедентними випробуваннями для прав людини і основоположних свобод. Мільйони українців зазнали порушень прав і свобод, гарантованих як основними міжнародними документами, так і Конституцією України.    Злочини проти людяності, вчинені владою під час Революції гідності; порушення прав людини на окупованих територіях Донбасу; значна кількість внутрішньо переміщених осіб; зниження соціально-економічного рівня життя громадян, розгул корупції у всіх верствах населення та гілках влади, тощо - це не повний перелік викликів, із якими зіштовхнулися громадяни нашої держави останнім часом.Розуміючи усю драматичність ситуації, нагальну необхідність реформ та актуальність підвищення рівня правової свідомості людей, а також у рамках Тижня правових знань, приуроченого до Дня прав людини, 10 грудня у Майорівській сільській бібліотеці читачам було запропоновано експрес – хвилину  «Шляхами права». Користувачі бібліотеки активно долучилися до обговорення актуальних питань прав людини у світі та Україні зокрема, можливостей розвитку України та утвердження на її теренах правової держави, шляхів подолання корупції тощо.

Історія Майорівської сільської бібліотеки-філії КЗ "Новобузька ЦБС"

Історія Майорівської сільської бібліотеки-філії КЗ "Новобузька ЦБС"

 

Бібліотека - осередок інтересу культури, національної пам'яті. Вона пов'язує свою діяльність із життям, потребами і цінностями народу України.

Бібліотека - невичерпне джерело відповідей цивілізації на нескінченні запитання людини до життя. Бібліотека існує з давніх часів і нині відроджує традицію створення умов для інтелектуальної бесіди, знайомства і спілкування людей із схожими інтересами і культурою.

       Майорівська сільська бібліотека була відкрита десь після війни і розміщувалася у невеликій сільській хаті. Працював у ній довгий час інвалід війни Дедул Ілля Дмитрович. На початку шістдесятих років колгосп «Хвиля революції» побудував великий сільський клуб і фонд бібліотеки перенесли у виділену кімнату в приміщенні клубу. За рахунок колгоспу поповнювався тоді і фонд бібліотеки. Відвідувачами бібліотеки були жителі сіл Майорівка і Новопетрівка.

Після смерті Дедул І.Д. з 1970р. по 1986р., змінюючи одна одну, по декілька років бібліотекарями працювали Стукалюк Г.М., молода комсомолка Шинкарьова Віра та Палашевська К.О. Дівчата, крім роботи в бібліотеці, виконували побічні роботи, особливо у жнива. Заповнювали бюлетні соц. змагання, відвозили їх у поле до жниварів, доставляли в агітбесідки свіжі газети й журнали, відвідували тваринників на фермі.

Працювали у бібліотеці прекрасні люди, закохані у свою справу, які щоденно виконували велику роботу по забезпеченню жителів села інформацією. Фонд бібліотеки зростав уже не тільки за рахунок колгоспу, книги надходили вже й з районного бюджету. В бібліотеці книгам ставало тісно. І після капітального ремонту сільського клубу у 1990 році для бібліотеки надали приміщення з двох просторих кімнат.

З 1987 року в Майорівській сільській бібліотеці працює бібліотекар з фаховою освітою Нестерчук Н.В. Працює вона по сьогоднішній день.

В одній кімнаті розміщена література для дорослих читачів, в другій - дитяча література. Фонд бібліотеки на даний період налічує 5370 примірників.

В бібліотеці проводяться екскурсії, бібліографічні заняття, уроки, організовуються найрізноманітніші свята, конкурси, ігри, оформляються книжкові полички та виставки.

          Бібліотека саме та крапка на карті села, де зароджуються і горять найбільш яскраві думки і почуття, вона центр духовної культури, де закладається духовне здоров'я нації. Бібліотека має бути осередком духовного становлення особистості, духовної культури, надбань вітчизняної і світової культури.

Майорівський сільський клуб,
де з 1962 року розміщується бібліотека.
Сучасний вигляд


Список використаних джерел:

Дедул І. Активні читачі./І.Дедул // Вперед. – 1968.  - №41 – С. 2.

Дедул І. Люблять книгу на селі/І.Дедул// Вперед. – 1966. - №34. – С.4.

Дедул І. Наблизити бібіліотеку до читачів/І.Дедул //Новобузька правда. –1952. – 17 лютого

Книга наказів по Новобузькій ЦБС. – 1975 р.

Миколаєнко П.  Коли буде приміщення для бібліотеки?/П.Миколаєнко //Новобузька правда. - 1955 р. – №25 -  С.3.

Облікові документи Майорівської сільської бібліотеки.

Рішення 2-ої сесії 23 скликання від 25 травня 2001 року «Про розподіл коштів, затверджених в бюджеті району на предачу обєктів соціальної сфери до комунальної власності».

Рогова Л. У сільській бібліотеці/Л.Рогова// Вперед. – 1978. - №70. – С.2.

Розпорядження Новобузької РДА від 07.2.1997 р. №48-р «Про передачу штатних одиниць, сільських клубів та бібліотек на утримання господарств району».

Спогади очевидців, жителів с. Майорівка: Лазарєвої А., Кожемякіної Є., Тільної Л.  

Стукалюк Г. Бесіди і конференції/Г.Стукалюк// Вперед. –  1982  – 18 червня

Шинкарьова В. Допомагаємо в організації соціалістичного змагання/В.Шинкарьова // Вперед. – 1978 р. - №62. – С.3.

 

Автор: зав.Майорівською сільською бібліотекою-філією Нестерчук Н.В.

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 19%
Раз на місяц - 17.2%
Раз на тиждень - 24.1%
Кожен день - 29.3%
Жодного разу - 10.3%

Total votes: 58

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com