Company Logo

slide 1 slide 2 slide 3

Випадкове зображення

161616178.jpg

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
147
109
817
2632
349822
192.168.0.146

Зараз на сайті

На сайті 7 гостей та немає учасників

Share

Навчання корисне й цікаве

У селі Кам’яному наприкінці травня урочисто завершились навчання в «Університеті третього віку». Щоб захід був справді святковим, постаралась завідуюча місцевою бібліотекою О.Шевченко та директор будинку культури Т. Євсюк.  Щиро привітала слухачів університету соціальний працівник КЗ «Територіальний центр» В. Кобилінська. А ще слово взяв Володимир Швець – науковий працівник РЛП «Приінгульський», який є викладачем університету на краєзнавчому факультеті. Він знайомив земляків не тільки з історією рідного краю, а і розповідав про те, як треба вчити, особливо молодше покоління, бережливому ставленню до нашої матінки-природи. Й на останньому заняття всі разом згадали цікаві моменти навчального року, домовились про наступні теми. Цікавим моментом стало відкриття «Парку талантів», коли кожен визначився зі своїм хобі та отримав завдання на літні канікули. Прикрасив заключне заняття концерт, учасниками якого були учні Кам’янської школи. В кінці заняття слухачі отримали сертифікати про закінчення навчання, а  на завершення влаштували солодкий стіл. Тож слухачі університету не тільки отримали необхідні знання , а й цікаво проводили дозвілля в місцевій бібліотеці.

 

(За матеріалами районної газети «Вперед» від 11.05.2016)

Урок мужності «Наші земляки – герої».


У Шевченківській сільській бібліотеці-філії було проведено урок мужності «Наші земляки – герої». На заході були присутні жителі громади, місцева влада, учасники АТО, матері та жінки чоловіків, які зараз відстоюють нашу незалежність та цілісність держави. Під звучання вірша «Жди меня и я вернусь», який читала працівник центру соціального захисту населення  А. Молочнева,  запалили свічку.  Присутні на заході почули розповіді земляків - учасників АТО: Носаля Віктора та Болсунова Руслана. Хлопці привезли на огляд фотоматеріали про будні військових в АТО. На згадку про захід всім гостям були вручені цінні подарунки.

Вшанували трударів

До урочистостей, присвячених Дню сільського господарства, Кам’янська сільська бібліотека прийняла участь в організації та проведенні виставки народної творчості «Є хліб – є і життя», яка пройшла в районному Будинку культури. Завідуюча бібліотекою Оксана Шевченко підготувала презентацію про життя сільської громади та представила глядачам, зокрема представниками  Казанківського району та м.Миколаєва. Також підготувала видавничу продукцію у вигляді буклету «Історична земля Приінгулля» та рекомендаційного списку « Історія села на сторінках періодичних видань».

 

 

Історія Кам'янської сільської бібліотеки-філії

         Кам’янська сільська бібліотека відкрилася в 1964 році. Облаштували її в колишньому літньому будинку поміщика Т.Л.Фельдзера, який він збудував у 1929р. при заснуванні економії для сина. Воно було тісне і не пристосоване для повноцінної роботи. В 70-х роках місцевий колгосп «Червона Україна» розпочав розбудову села. Було побудовано багато споруд соціальної сфери.
        У 1973 році для бібліотеки відвели другий поверх новозбудованого Будинку Культури. Однією з перших бібліотекарів була Деменко Тамара Павлівна. При ній бібліотека виходила переможцем в різноманітних змаганнях і носила звання «Бібліотека відмінної роботи». Постійно збільшувалась кількість відвідувачів та фонду. Наприклад, в 1966р.кількість читачів із 720 зросла до 752 чоловік, книговидача-з 13000 до 15184 екземплярів, книжковий фонд становив 6785книг, а в 1971 р. вже  7907. На 01.01.1970 р. в бібліотеці налічувалося 994 читача та 19986 екземплярів книговидач.
       
В основному література надходила з облбібколектора, а також місцевий колгосп перераховував книжковим магазинам за літературу для бібліотеки по 100-150 крб. щороку.
       
Щоб довести книгу до читача, бібліотека проводила літературні конференції, усні журнали, диспути, літературні та тематичні вечори, колективні обговорення книг, бібліографічні огляди, голосні читки та бесіди. До 100 річчя з дня народження В.І.Леніна було проведено читацькі конференції по праці «Чергові завдання Радянської влади», «Ленін і Україна», з учнями 7-8 класів «Ленінські завдання радянській молоді», з учнями 5-6 класів усний журнал «Ленин и теперь живее всех живых». Пропагуючи сільськогосподарську літературу, бібліотека провела конференцію «За великий хліб», «У боротьбі за достаток», по книзі Г.Міщенка «Фермам – комплексну механізацію». В них брали участь спеціалісти колгоспу «Червона Україна»: агроном, зоотехнік Сруль, голова колгоспу А.Стародубець, механік Л.Бабенко, секретар парторганізації  Г.Бондаренко. По атеїстичній пропаганді проводились вечори запитань і відповідей, в яких брали участь вчителі місцевої школи, медичний працівник З.Нестерчук. Цікаво проходили тематичні вечори «Минуле і майбутнє нашого села», «Наш колгосп від з’їзду до з’їзду». На фермах та агітаційних пунктах проводились голосні читання газетних та журнальних статтей «Програма великих звершень».
      
Велику допомогу в роботі бібліотеки надавала громадськість, актив, товариство «Знання», учні школи, які активно приймали участь у проведенні масових заходів.
     
Останні 24 роки нею завідує Шевченко Оксана Анатоліївна, що має вищу освіту, закінчила Київський державний інститут культури.
     
Бібліотека знаходиться на території Кам’янської сільської ради в будинку культури. Її площа становить 180 м²,  потребує капітального ремонту. Нею обслуговуються села Кам’яне, Новорозанівка, Пелагіївка, Миролюбівка, Новогригорівка.
       
На протязі всіх років своєї роботи бібліотека є однією з кращих серед сільських закладів культури. Вона приймає участь у різноманітних конкурсах професійної діяльності, займала призові місця в районі та області.
      
На 01.01.2012р. бібліотека має фонд 7965 примірників літератури, книговидача становить 10590 екземплярів ,обслуговує 516 відвідувачів, в тому числі 123 дитячого віку.

Приміщення бібліотеки до 1973 року.

Сучасний будинок культури, в якому знаходиться бібліотека.

Джерела інформації:

  • Спогади жителів с. Кам′яне Надії  Зінець, Володимира Володимировича Швеця.
  • Альбом спогадів, датований 1977р.
  • Альбом спогадів датований 1988р.
  • Стародубець, А. Про радянський спосіб життя/А.Стародубець ⁄⁄ Вперед.-1982.-12 червня
  • Лисенко Н. Юні господарі : Піонерське життя/Н.Лисенко ⁄⁄ Вперед- 1982 .- 25 травня
  • Книги сумарного обліку книжкового фонду Кам’янської сільської бібліотеки 1976-2012рр.

 

Автор: зав. Кам′янською сільською бібліотекою Оксана Анатоліївна Шевченко

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 19%
Раз на місяц - 17.2%
Раз на тиждень - 24.1%
Кожен день - 29.3%
Жодного разу - 10.3%

Total votes: 58

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com