Company Logo

slide 1 slide 2 slide 3

Випадкове зображення

dscn3683.jpg

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
42
235
731
5993
409134
192.168.0.146

Зараз на сайті

На сайті один гість та немає учасників

Share

Миколаївщина поетична


Жовтневою бібліотекою спільно зі школою  проведено презентацію «Літературна Миколаївщина», присвячену Всесвітньому дню поезії. Завідуюча бібліотекою Т. Шалигіна  почала свою розповідь із відомих слів Тараса Шевченка

… Ну що б, здавалося слова?

Слова та голос – більш нічого.

А серце б’ється, ожива

Як їх почує. Знать, од Бога

І голос той, і ті слова

Ідуть між люди!

Духовно бідною залишається та людина, якій байдуже поетичне слово. Кожен вірш – це сповідь поета, якийсь незабутній епізод з його життя. Поезія відіграє одну з провідних ролей у духовному збагаченні людини. На презентації до уваги учнів 5-6-7 класів та вчителів Сотскової В.М., Ковриги В.М. були представлені книги: «Живлюща сила Ємигії: літературна антологія Миколаївщини»;  Н.Гуржій  «Музика неба»;  В.Качурина  « Океан впадает в небо»  та багато інших. Діти почули прекрасні поезії М.Вінграновського, Б.Мозолевського, С.Черкасенка, Н.Гуржій та впевнились у красі поетичного слова. Ці книжки цікаві учням, вчителям, усім шанувальникам рідної мови.

Історія Жовтневої сільської бібліотеки-філії Новобузької ЦБС

Історія Жовтневої сільської бібліотеки-філії КЗ "Новобузька ЦБС"

На початку 1966 р. трудовий колектив Новобузького комбінату хлібопродуктів своїми силами зібрав бібліотечку, яка складалася з 931 примірника. Це був результат зростання великого потягу до знань широких мас трудящих. На протязі року для охочих до читання робітників та службовців було придбано  ще 1069 примірників за кошти профспілки, серед яких - видання класиків марксизму-ленінізму, суспільно-політична та художня література. Так починала свою роботу профспілкова бібліотека Новобузького комбінату хлібопродуктів. Читачами її стали робітники і службовці підприємства. Пізніше дозволили користуватись бібліотекою місцевим жителям. Прагнучи світла, знань, робітники не шкодували сил і праці для того, щоб створити необхідні умови для проведення культурно-освітньої роботи. Їх все цікавило: і великі перетворення в нашій країні, народи якої будують світле майбутнє – комунізм, і трудові будні радянських людей, і події за рубежем.  В бібліотеці влаштовувалися лекції і бесіди на антирелігійні теми, про міжнародне і внутрішнє становище країни. Приїжджали лектори, доповідачі, проводилась масова робота, зростала книговидача, було впроваджене книгоношення. Бібліотека стала центром, де проводили своє дозвілля люди.

В 70-ті роки в селищі Жовтневе було декілька бібліотек: профспілкова бібліотека Новобузького комбінату хлібопродуктів, профспілкова бібліотека         сільгосптехніки, профспілкова бібліотека пенькозаводу. В 1975р. почалась централізація бібліотек. Ці бібліотеки передали кращу літературу в бібліотеку комбінату хлібопродуктів і припинили своє існування. Бібліотека комбінату хлібопродуктів дістала нову назву – Новобузька бібліотека №3, або філія №10 Новобузької ЦБС. Бібліотекарем працювала тоді Павлова Тетяна Акимівна, пізніше вона стала директором Новобузької ЦБС.

З 1974 р. в Новобузькій бібліотеці №3 (так тоді називалась Жовтнева с/б-ф) працювала Поцелуйко Жанна Олександрівна. Приміщення було дуже мале, одна невелика кімната. Пізніше її дещо розширили. Виділили невеликі кошти на книги. Придбали нові меблі – книжкову шафу, стіл, стільці. Збереглися деякі цікаві цифри з роботи бібліотеки: в 1966р. фонд становив 2000 примірників, книговидача – 1000, читачів – 200; в 1977 р. книжковий фонд - 8661 примірників, книговидача – 16975, читачів – 750.

 В 1977 р. Новобузька філія №10 всю свою роботу направила на гідну зустріч 60-річчя Великого Жовтня. Серед дорослих проведено конференції «Славний шлях боротьби і перемог», «Розповіді про учасників Великого Жовтня» та ін. Активні читачі: Шинкарьов М.І, Погрібний О., Шуляк Н. та багато ін.

Бібліотека приймала участь в радіо та телевікторинах для учнів 4-8 класів. Перші місця   займали   юні   читачі   Торохтій   Оксана, Литвин Олександр, Поцелуйко Тетяна. В нагороду отримували призи, в т.ч. путівкою в «Артек» була нагороджена юна читачка Тетяна Поцелуйко.

В середині 80-х років Новобузька бібліотека №3 перейшла в адміністративне приміщення сільгосптехніки (завдяки тодішньому керівнику Чорнокнижному Б.). Розширилося приміщення, зріс фонд бібліотеки, додалися нові читачі з числа робітників та службовців сільгосптехніки. Для них       бібліотека комплектувалася спеціальною літературою про ремонт різних тракторів,машин, електродвигунів та ін. В електроцеху було створено бригадний абонемент. Робітники могли отримати потрібну літературу безпосередньо на робочому місці. По цехам бібліотекарі розносили свіжу періодику, оформляли виставки літератури на актуальні теми. Проводилися бесіди, огляди літератури та ін. Бібліотека досягла свого розквіту. Налічувалось 1200 читачів, фонд був 14300 примірників.

В 1996 році Поцелуйко Ж.О. пішла на заслужений   відпочинок.   Багато   сил і енергії віддала вона бібліотечній справі. З теплотою, з словами щирої поваги говорять односельці про Жанну Олександрівну. Скромна її професія, але благородна. Всі свої знання, енергію віддавала вона великій справі – прищепленню мешканцям селища любові до книги, до знань. Майже 10 років була наставником і колегою Шалигіній Т.А.

1995-2000 р.р. були не найсприятливішими в долі бібліотеки. Майже не було нової літератури, періодичних видань. Бібліотека працювала неповний робочий день . Приміщення було неопалюване. Але, незважаючи на важкі умови, бібліотека продовжувала виконувати свою культурну та просвітницьку місію.

В 2000 р. Новобузька бібліотека №3 переїхала в приміщення дитячого садка «Колосок». Це було пов'язане з тим, що зменшилась кількість населення, дітей значно поменшало, дитсадок пустував. Кількість мешканців селища з 1800 знизилась до 1300 осіб. В 2003р. бібліотека змінила назву, стала Жовтневою сільською бібліотекою-філією, так як вона знаходилась на території селища Жовтневе Новобузької міської ради.

Зараз Жовтнева сільська бібліотека-філія займає одну велику кімнату і підсобне приміщення загальною площею 80 м2, опалюється з 2007 р. газом. Книжковий фонд на 1.01.2012 становить 10126 примірника, в тому числі дитячий – 3094, бібліотека обслуговує 750 читачів, в тому числі 160 дітей.

 Бібліотека приймала участь у ІІ раунді програми «Бібліоміст» та отримала два нові комп’ютери з вебкамерами і сучасні столи до них. Тепер сільська бібліотека має можливість впроваджувати новітні технології. За 5 місяців ц.р. Центром вільного доступу до Інтернет скористались 983 користувача – школярі, студенти, робітнича молодь, вихователі, медичні працівники. Для дорослих працює клуб «Павутинка», на засіданнях якого можна отримати навики роботи на комп’ютері та ознайомитись з Всесвітньою мережею Інтернет.

На сучасному етапі Жовтнева сільська бібліотека бачить свою місію як :

·         Реалізацію прав громадян на бібліотечне обслуговування

·         Пріоритетним напрямком є поширення історико-краєзнавчих знань та інформації

·         Використання Інтернет-ресурсів для задоволення інформаційних потреб

·         Впровадження інноваційних технологій.

Жовтнева сільська бібліотека значну увагу приділяє краєзнавчій роботі, є школою передового досвіду. При бібліотеці працює клуб «Юний краєзнавець» (для учнів 4-5 кл.), для дорослих – «Книголюб». Бібліотека впроваджує автоматизовану бібліотечну систему Ірбіс для створення краєзнавчої електронної бази даних «Новобузька моя сторона».

В бібліотеці Т.А.Шалигіна працює з 1986р., завідуючою бібліотекою – з 1995р. Вона добре знає своїх односельців, їх духовні запити і смаки. Свою роботу проводить у затишному приміщенні, у тісній співпраці  з вчителями Жовтневої ЗОШ, вихователями дитячого садка «Колосок», медичною амбулаторією. Однією з основних умов створення позитивного іміджу бібліотеки є забезпечення комфортних умов для відвідувачів, затишку додають і живі квіти та флористичні композиції.

На фото: Інформаційна форма роботи "Мультикінозал"

 

Найактивнішими читачами бібліотеки є В.В.Гришин, Н.І.Мухіна, Л.М..Нємец, Г.М.Федоренко, А.І.Кучер. Вони багато років читають книги, відвідують бібліотеку та масові заходи. Видатним читачем можна вважати Ю.О. Фурсяка, котрий з відзнакою закінчив фізико-математичний факультет Миколаївського національного університету ім. В.Сухомлинського, аспірантуру, та працює зараз в Кримській обсерваторії, вивчає найближчу до нас зірку – Сонце. Також він цього року виступив з  науковою доповіддю на англійській мові серед колег-науковців з різних країн в м. Київ, його запрошували працювати в Англію. Юрій змалку захопився читанням, полюбив книжки, перечитав безліч художньої та науково-природничої літератури в сільській бібліотеці.

Люди йдуть в сільську бібліотеку не тільки, щоб взяти художню книгу, а й поспілкуватись, поділитись своїми радощами й печалями. Тут можна поповнити свої знання, ознайомитись з новинками літератури, відпочити душею.

 

Джерела інформації:

·         Спогади завідуючої Новобузької бібліотеки №3 Ж.О. Поцелуйко.

·         Альбоми спогадів датовані 1970 р., 1977р.

·         Інвентарні книги Новобузької бібліотеки №3 за 1966-1977рр.

·         Облікові документи Новобузької  бібліотеки №3 та центральної районної бібліотеки за 1980-2002рр.

·         Облікові документи Жовтневої сільської бібліотеки та центральної районної бібліотеки за 2003-2012рр.

 Автор: зав. Жовтневою сільською бібліотекою-філією Шалигіна Т.А.

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 19%
Раз на місяц - 17.2%
Раз на тиждень - 24.1%
Кожен день - 29.3%
Жодного разу - 10.3%

Total votes: 58

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com