Company Logo

slide 1 slide 2 slide 3

Випадкове зображення

img_20181031_101436.jpg

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
147
109
817
2632
349822
192.168.0.146

Зараз на сайті

На сайті 5 гостей та немає учасників

Share

«Небесна сотня. На сторожі гідності»

20 лютого відзначається День Героїв Небесної Сотні – на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Так ми  згадували сотню співвітчизників, убитих під час мирних протестів, та вшанують усіх, хто встав на боротьбу за демократичне майбутнє своєї країни.

У рамках виховних годин бібліотекар  провелав Вільнозапорізькій сільській бібліотеці 17 лютого інформаційну годину «Небесна сотня. На сторожі гідності», до річниці вшанування пам’яті героїв Небесної сотні «Небесна сотня. На сторожі гідності». В заході взяли участь учні 6 та 9 класів Вільнозапорізької ЗОШ.

Бібліотекар звернулася  до присутніх учнів, із закликом належно вшанувати героїзм українських захисників. І тих, які полягли, і тих, які сьогодні зі зброєю в руках захищають суверенітет України.

 

 

 

Крізь пекло Афганської війни

   

З нагоди 27-ї річниці з дня виведення Радянських військ з республіки Афганістан   в районі пройшов мітинг пам’яті, на якому були присутні воїни-афганці, районне керівництво, представники громадськості,студенти. Цей урочистий захід підготували та провели завідуюча сільською бібліотекою Гоцелюк В., директор  Вільнозапорізького сільського Будинку культури Кичата В,. , соціальний працівник Темченко О. та вихователька дитячого садка  Зазвірська О.  З вуст ведучих заходу Гоцелюк В. та Темченко О. лунали щирі слова вдячності нашим воїнам-землякам. Розповідали про тяжкі роки безглуздої війни. У виконанні Зазвірської О. звучала зворушлива пісня про жахи Афганської війни, цю тему продовжила Гоцелюк В., яка читала «Баладу про солдата». З привітальним словом, до воїнів-земляків звернулися: голова Новобузької адміністрації С.Іванов, міський голова М. Лагодієнко., військовий комісар М. Перший та заступник голови спілки ветеранів Афганістану Новобузького району В. Зубенко, які адресували заслуженим бійцям свої теплі побажання. Загиблих воїнів-афганців вшанували хвилиною мочання. Мітинг закінчився покладанням квітів до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам.

Історія Вільнозапорізької сільської бібліотеки-філії КЗ "Новобузька ЦБС"

Історія Вільнозапорізької сільської бібліотеки-філії КЗ "Новобузька ЦБС"

У 1917 році землі наших степів та ланів належала поміщику німцю Ф.Бекшилеру, який мав 200 десятин землі. Маєток був розташований в 9 приміщеннях з червоної цегли, критих черепицею  в однім із приміщень була велика особиста бібліотека. Місцем відпочинку був лісок площею 2 га. Подальше життя поміщика Ф Бекшилера ніде не зафіксовано.

У 1924 році переселенцями із Київщини було засновано село Вільне Запоріжжя. Перші поселенці Моторний В. П., Москаленко І.І., Заболотний Ю.М., Губенко Д. Г. та інші. Кожен поселенець будував для себе глинобитні землянки під соломою на одне, два віконця використовуючи будівельний матеріал з маєтку поміщика. Так і з'явилося у селі 70 дворів,та 325 жителів. Вони мали коней, волів, плуги та одну молотарку. А в 1925 році організувалось товариство «Надія», відкрився перший магазин. В грудні 1929 році на конференції аграрників-марксистів Сталін  оголосив перехід від обмеження експлуататорських тенденцій куркульства до політики ліквідації куркульства як класу. 17 лютого 1930 року о 7 годині ранку почалися «акції» по розкуркулюванню в районі. За відсутністю справжніх куркулів роль останніх виконували селяни, які власними силами досягли певного рівня заможності. Отже, план розкуркулення виконувався за рахунок середняцьких верств населення. Одним із таких жителів був Губенко Дмитро Гаврилович – який мав двох коней, корову, віз, сільгоспінвентар. Все відібрали і в його помешканні зробили хату-читальню, де перші книги були з особистої бібліотеки поміщика Ф. Бекшилера. У роки війни під час окупації  хата-читальня була спалена.

В післявоєнний  період, період відбудови і відродження, 1947 році відкрилася при Будинку культури бібліотека, називалася вона приклубна. В ній працював колишній фронтовик та вчитель Пилипаєнко Степан Федорович. Його змінила Саєнко Ніна Дмитрівна.

Справжнім довгожителем бібліотечної справи стала Ткаченко Олена Андріївна. Вона пропрацювала майже 40 років.

Олена Андріївна змінила Ніну Дмитрівну ставши зав. Бібліотеки в 1950 році, книжковий фонд становив 750 примірників. З розповіді Олени Андріївни бібліотеку багато разів переводили в різні місця ( на ферму, в контору, відділення зв’язку, в старе приміщення сільської ради ). В колишньому приміщенні сільської ради яке було побудоване в 1958 році бібліотека знаходиться й досі.

Бібліотекар організовувала виїзні пересувки по селам сільської ради. Вона була бажаний гість на фермах і польових станах колгоспу ім.. Москаленка. Вона приносить книги, проводить бесіди та голосові читки  дояркам, свинаркам та механізаторам. В 60-ті роки минулого століття напрямком в роботі бібліотеки  була популяризація та примноження тваринництва і рослинництва. На теми «Догляд та збереження тварин в зимових умовах», «Дріжджування кормів». А також проводились тематичні бесіди, книжкові виставки, огляди. Примножується число читачів, що цікавляться художньою, політичною та науковою літературою. Для задоволення попиту порадить яку прочитати книгу, порекомендує придбати літературу для особистої бібліотеки колгоспників, а також читає статті із періодичних видань на полі під час обіду.

Різко зростає число читачів бібліотеки, які виявляють великий інтерес до нової художньої, сільськогосподарської та політичної літератури. Найбільше активні читачі бібліотек є читачі із Нововасилівки Шевчук, Лопатко, Солеха, Профатило, Оришака та інші. Ці колгоспники на протязі року прочитали по 30-40 книг. А також активними читачами на фермі Вільно Запоріжжя є працівники ферми Немира Іван Захарович, Нещадименко Раїса Андріївна, Драбчинський Павло Миколайович, Ярова Віра.

На фото: Є.А. ТкаченкоЗавідуюча Вільнозапорізької сільської
бібліотеки проводить читку серед тваринників (1968 р.)


 

 

Готуються тематичні вечори, вечори трудової слави. Неодноразово Олена Андріївна друкує статті та замітки в районні газети: «Новобузька правда», «Вперед».

На початок 70-тих років бібліотечним абонементом користуються 1000 читачів, книговидача за рік становить близько 1600 примірників, працює чотири пересувки.

В 1975 розпочалась централізація бібліотек району Вільнозапорізька  сільська бібліотека приєдналась до централізації в 1976 році. В 1980 році налічувалося 6 тисяч 716 примірників 1219 читачів. Книжковій фонд постійно обновлювався,  книги списувалися і надходили нові.

З настанням 90-тих років для бібліотеки села прийшли тяжкі часи,зменшується надходження книг та періодики. Тяжко стає задовольнити попит користувачів, так як книжковій фонд стає застарілим.

У 1993 переймає естафету молодий талановитий фахівець своєї справи Гоцелюк Віта Петрівна. Книжковий фонд на даний час становив 9 тис книг, бібліотека обслуговувала 545 читачів.

У 1997 році закривається сільська бібліотека у селищі Показне, книжковий фонд повністю переведено до Вільнозапорізької  сільської бібліотеки-філії, фонд якої вже налічує 11 тис. книг. Потроху почала надходити нова література різної тематики, у бібліотеці запровадили платні кошти на літературу підвищеного попиту.

Після тяжких 90 років, сільська бібліотека – філія завдяки ЦБС, платному абонементу, а також з допомогою ПОСП ім. Москаленка,сільському голові та сільській раді, спонсорській допомозі одноосібників немов заново відроджується. Оновлюється закупівля нових книг, не тільки художньою а й галузевою тематикою. Починається масове залучення читачів до бібліотеки – філії, та повне задоволення їх інтересів та смаків. Все ведеться в повному обсязі і завдяки цьому обслуговується понад 600 читачів, та книжковий фонд становить 10173 примірника. Популяризується  література з історії України, народознавства, звичаїв, обрядів, традицій, кращі твори вітчизняних та зарубіжних письменників. Ці книги відіграють важливу роль у вихованні юних читачів, а саме: формуванню естетичних та моральних цінностей,підготовка до самостійного життя.

 

На фото: Юні читачі Вільнозапорізької бібліотеки (2011 р.)

 


 

В бібліотеці – філії діють два клуби за інтересами, дитячий клуб «Капітошка» та дорослий клуб «Молодість». З цього приводу проводяться цікаві масові заходи. Соціокультурна діяльність проходить не лише в стінах бібліотеки а й за її межами.

 

На фото: Члени клубу "Капітошка"
        під час проведення свята Василя (2011)


 

 

Тісна співпраця з сільською громадою, школою, дитячим садком, яслами та будинком культури має можливість вдало проводити дні села, літературні вечори, свята врожаю, інформаційні диспути.

 

На фото: Члени клубу "Молодість"
під час проведеня "Свята села" (2011 р.)

 


 

В 2011 році книжковій фонд становить 10838 примірників і обслуговується 750 читачів з них 150 дітей та 50 юнаків. Бібліотека знаходиться в центрі села, до неї заходять не лише читачі, а й просто люди які прагнуть спілкуватися з колегами, товаришами і просто з односельцями.

Вільнозапорізька бібліотека  відіграє  велику роль в об’єднанні людей з різних сіл Вільнозапорізької сільської ради. В майбутньому бібліотеку хочеться бачити гарну, простору, інформоснащену, комп’ютеризовану і взагалом приближену до Європейського стандарту.

 

Джерела інформації      

Білоус, З. Робота бібліотек-пересівок/З.Білоус//Новобузька правда.-27 лютого.-1955р.

Вітохіна,Б.Почався місячник книги/Б.Вітохіна//Вперед.-1963.-3 вересня

Ткаченко,О.У нас чітають всі/О.Ткаченко//Вперед.-1966.-18 січня

Ткаченко,О.З допомогою активу/О.Ткаченко//Вперед.-1967.-20 травня

Ткаченко,О.У дружбі з книгою/О.Ткаченко//Вперед.-1968.-23 січня

 

 

Автор: зав.сільською Вільнозапорізькою бібліотекою-філією Латій Л.І.

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 19%
Раз на місяц - 17.2%
Раз на тиждень - 24.1%
Кожен день - 29.3%
Жодного разу - 10.3%

Total votes: 58

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com